bugün

tayyip erdoğan:

ya bu kpss de ne kadar zormuş ya, acaba bu senekileri paralelciler mi hazırladı? zaten demiryolllu soruyu da yanlış yazmışlar. o demiryollarının tamamını bu ülkeye biz kazandırdık! bizz!!!! eyyy ösym biraz dürüst ol, dürüstt!!!!!

---

bülent ersoy:

zor gözükmesinin aksine tarih sorularını epeyce beyendim efendim. gazayan-ı rumlar, efrasyaplar, kanuni esasiler falan, beklediğim yerlerden geldi. yalnız onun yanında bir kürdili hicazkar da sorulabilirmiş. bir de güncel sorularda adımı koymayan ösym'ye de burdan şükranlarımı bildiyorum efendim. koskoca diva'dan bir soru bile sormamışlar.

---

ibrahim tatlıses:

evet bu yılki kpss'ye bende girdim. merak ettim, bir gireyim dedim. malum tatlıses lahmacun artık eskisi gibi iş yapmıyor, bari kamuya atanayım dedim. ancak bu akadaşlar işi epey yokuşa sürmüşler. bana oldukça zor geldi. üstelik yaratıcılıkta da sınır tanımamışlar. telefon kulübesinde halay çekmek doğrusu benim bile aklıma gelmemişti. urfada ozford yoktu okuyamadık, hiç değilse kamuya atanalım dedik. ama o da olmadı. ne yapacaz artık mecburuz ibo show yapmaya...

---

zekeriya beyaz:

yakın gözlüklerimi takayım derken bir de baktım ki sınav bitmiş. ama bana çok acımasız geldi. bir müslüman evladına bu kadar acımasız sorular sormak yakışmaz. bizim üsküdar merkez camiine atanayım dedim. ama bu gidişle atanayamayacağız. hele ben düşük alıp da tayyip bey yüksek alırsa şike var diye mahkeme açmayı düşünüyorum. zaten demiryollu soruda da tayyip bey'in propogandası vardı gibime geldi.

---

tansu çiller:

hiç şüphesiz bu sınav gençlerimizi yıkıp geçmiştir. ösym bizi kötü aletlerine emel etmiştir. vatanımızı ve milletimizi derin kedere boğmuştur. ama hiç endişelenmeyin, siz bu bacınıza verin, ben de size bu sınavları kaldırayım. hadi gelin dyp'yi iktidar yapalım, bu bacınız da ösym ile hesaplaşsın. cenabı allahı ösym'ye havale edelim. nasıl, bu bacınız ösym ile hesaplaşsın mı?? eyyy kalabalık hesaplaşsın mı?? sesinizi duyamıyorum!!!

danışmanı: ama efendim nasıl olur, siz dyp'nin başından ayrılalı 12 yıl oldu.

çiller: hadi ya! desene gene fena gaf yaptık!

---

fethullah gülen:

bu seneki soruları önceden görme imkanım maalesef ki olmadı. sanırım bizim çocuklar bu sefer başarılı olamamış. malum, paralel diye ösymdeki hizmet gönüllülerini hep çıkarmışlar. ama neyseki bizim kurumlarımız da çok. bizde onlara üzülmemelerini tavsiye ediyoruz. kamuya atanamazlarsa da sorun yok. fem eğitim kurumları ne güne duruyor? hizmet onları bekliyor. hele meclisin başındaki zat 100 alırsa bilinki işin içinde şike vardır. allah onları bildiği gibi yapsın der geçeriz. bu sefer yuvalarına ateş salsın, birliklerini bozsun demek yok. sonra çok üstümüze geliyorlar. ancak yine de hakan şükür kardeşimin belediyespor'a, hüseyin gülerce kardeşimin de resmi gazeteye atanmasını canı gönülden isterim.
Mahmut tuncer:haydi halaya oturmayami geldik.
mahmut Tuncer: do re mi fa la re lo si do.