bugün

https://www.mynet.com/kaz...evreye-girdi-110106583426

Tuncay Sonel'dir. bundan sonra sınava geç kaldığınızda kendisinden yardım isteyebilirsiniz.

önceki sınavları hatırlarsınız.
trafik kazası ya da başka bir mücbir sebep nedeniyle geç kalanlar olduğunda onlar da erken çıksaymış denirdi.

sınava giren kişilerin tamamının kazadan dolayı geç kalıp kalmadığı da bilinmiyor.

yapılan şey insani mi? evet insani. ama herkese yapılmadığında haksızlık oluyor.

burada vali beyin yapması gereken sınava geç kalanları içeri almak değil, sınava trafik, kaza vs gibi nedenlerle geç kalınmasını önleyici tedbirler almaktı.

kurallar esnetildiği zamana sonu gelmez sorunlar çıkmaya başlıyor.
iyi bundan sonra her geç kalan valiyi arasın o zaman.
pandemi dolayısıyla diye düşünüyorum yoksa bu tolerans olmazdı.
Sözkonusu vali tuncay sonel'se orada bir duracaksınız.

Sizin bildiğiniz, millete gavat diyen valilerden değildir.

Kaldı ki mücbir sebep var ortada. Siz yine buradakilerin dediği gibi valiye güvenip geç kalmayın. Buradakiler okuduğunu anlamaktan aciz.
Olaya şu gözle bakın
Türkiye'de liyakat sisteminin geldiği son nokta.

Ulan altı üstü bir vali koca yök başkanıni arıyor (belki talimat veriyor)

Hooop sınava geç kalanlar sinava yetişiyor

Bu nasıl bir saçma sistem anlamadim.valilik sistemine geçtik (Amerika'daki eyalet sistemi) de bemim mi haberim yok

Su olay 20 sene önce olsa yök başkanı direkt s*ktiri çeker telefonu kapatirdi

Ama ne

O Zaman bundan sonra her sınava geç kalan direkt vali kaymakam hatta muhtarı araya soksun

Mahalle muhtarı direkt Yök başkanını arasın sınavı iptal ettirsin o zaman.
şehrin tek ulaşım noktası olan tünelde kaza olduğu için bunu yapmıştır. keyfi olarak geç kalanların alınması durumu yok.
istanbul da kaza yüzünden geç kalan olmuyor mu hic?

Hayır kardeşim
Kural kuraldır. Geç kalma hikayesi kimseyi ilgilendirmez.
vali gibi validir. işinin hakkını veren adamdır. yalnız olay nerede ve kim tarafından gerçekleştirilmiş bir bilgim yok. gerçekten böyle bir şey yaptıysa alkışlanır.
Oluyomuymuş öyle. Nerenin derebeyiymiş o.
Sınav günlerinde trafige daha çok dikkat edilmeli,sınava girenlerde daha fazla sorumlu davranmalı.
başka illerde geçerli sebeplerden geç kalıp içeri giermeyenlerin hakkı ne olacak o zaman.

ne ara türkiye eyaletlere ayrıldı da eyalet valisi kanun koymaya başladı.