bugün

p3 puanda ilk elliye girerek bir bakanlıkta işe başlamama vesile olmuş sınav.

şöyle bir baktım da geçmişe 2010 dan buyana gireyim ya da girmeyim tüm kpss lisanlara başvurmuşum ve 2012 ve 2016 kpss ye girmişim. **
95 çaktığım sınav. isteyene kol gibi de belgesini atarım. Aralıkta atanırız kısmetse. Aq kadro açarlar inşallah.
Öylesine girip 74 aldığım sınavdır keşke çalışsamıydım acebağğğ.
doğru yanlış olaylarına inanmadığım sınav

benim mesala en az fazla türkceden 3 5 yanlisim vardı ama sonuç 21 d 9 y.

adamlar soru kitapçığıni yayınlamiyor
ki eskiden vardı

kardeşim madem şeffaf kurumum diyorsun o zaman ne sikime yayınlanmiyor soru kitapçığı..

bu saatten sonra kpss ye giren en adi orospu çocuğudur

milletin emeğini çalıyorlar aynı zamanda parasını

adam sınava girecek para
tercih yapacak para
yerleşmeyecek adama umut veriyorsunuz.

intagrama bakin nerde türbanlı badem bıyıklı,cemaatci nurcu tip varsa hepsi 85 90 puan almış.

yani bizim gibiler boşa sınavlara giriyor.
Bugnde önlisans basvuruları basladı kaydolsam mı bilemedim.
önlisans başvuraları bu hafta başlıyor diye biliyorum. girmeyi düşünen arkadaşlara başarılar.
Olum yapmayın şöyle şeyler.
ne açıklanması yaa ağustos sonu açıklanıyor.
Açıklanmış amına koyım oha. 88 puan alarak kritikte kaldım lan. 90 almam lazımdı aq.
Çalışmayıp başaramayan tenekelerin torpil var diye ağladığı sınav. Ağlayıp zırlayacağına ders çalışsaydın. Evet.
sonucu taaa ağustos sonunda aciklanacak sinav..

ulan acaba kime nasil torpil puani ayarlayorsunuz anlamadim.

56 milyon kisinin oy kullandığı seçimi 2 saatte ilan ediyorsunuz secim sonucu 3 saatte açıklanıyor ama elektronik ortamda 1,5 milyon kağıdı 1 buçuk ayda açıklanıyor..

iyi bayramlar..
cevap anahtarı yayınlanmıştır.

http://www.osym.gov.tr/TR...ayimlanmasi-24072018.html

bakabilecek cesur arkadaşlara duyurulur.
Az önce netlerime bakıp sıçtığım sınav. Türkçe 17 mat 24 gk 33
Sınavın özeti çalışanların iyi puan alabileceği, öylesine girip şans arayanların da birader yaşın 25'i geçti iyi kötü işini oturttun siktir git her sene para verme ya da çalış gel aqdur.
son yıllara göre gerçekten kolaydı. Çalışanlar umarım en azından puan olarak karşılığını alır. Yeteri kadar alım olması dileğiyle.
Bence Ösym bu sınavlardan güzel kar ediyor ki bir daha bir daha sınava girelim diye zorlamaya başladılar lütfen yapmayın rica ediyorum.
Türkçe ve sözel mantık cok iyiydi, matenatikten anlamam zaten ama bes soru yaptim. Matematikteki son üç soru çok güzeldi. Tarih orta cogeafya iyi ama vatandaslik kotuydu, guncel dd iyiydi.
genel kültürü iyi geçen bir ben mi varım merak ettiğim sınav.

bernard lewis'yi düzenli okuduğum tarih dergisi sayesinde bildim.

hıdırellezi, özbekistan'ı, tevfik rüştü aras'ı ve bunlarla beraber nerden baksan 2 3 yanlışım daha vardır.

gerisini tereddütsüz doğru yaptım.

matematikten hiç bahsetmeyin.

türkçe beklediğim gibi geçtiyse bir ihtimal iyi diyebilirim.

her şey olabilir bir sınav benim için. bakıp göreceğiz.
4 saatim yollarda geçti, daha yeni uyandım.

Türkiye'nin coğrafi konumunu sordular resmen.
sayısal mantiktaki yuvarlak sorular çok uyuzdu.
ama bu yıl kek soru sorusu çok fazlaydı.
Matematik kısmı kolay olan sınavdı.
türkçe zordu.. ya da bilmiyorum çözerken ben sıkıldım sanırım.
matematik eh işte idare eder
tarih hep bilgi sorusuydu, araya ufak tefek yorum soruları sıkıştırmışlar ama genel itibari ile baştan aşağı bilgiydi.. tarih kolaydı.
coğrafya kolaydı.
anayasa ve güncel kolaydı.
güncel sorulardan e- devlet altsoy- üstsoy sorusunu gördüğüm an kahkaha atmamak için zor tuttum kendimi.. çok komik bir soru olmuş.
ayrıca ösym kalemliklere şeker koymamış.. çok kırdın beni ösym, hani benim şekerim ayyy puhahaha.
Genel kültürü zor ama genel yeteneği gayet kolay olan sınav.
440 bin öğretmen adayı girecek miş atanacak kişi sayısı en fazla 25 bin yazık.
Sikeyim sınavını zorluğunu da. Be amınakoduklarım madem bir sınav yapıyorsunuz illa il merkezine gitme zorunluluğu koşulu bindiriyorsunuz. Trafiğe de çare bulun. Anasını siktiniz memleketin ya. Bir sınav yüzünden trafik kitlendi kaldı amk.
gündemi takip eden, ülke işleriyle ve ülke tarihiyle hemhal kişilerin kolayca yapabilecekleri soru sayısı fazlaydı. bu nedenle mutluyum. ancak gereksiz uğraştıran sorular, vakit kaybettiren sorular vardı. ne amaçla soruldular anlayamıyorum.
Hala bu sınavdan iyi bir puan alıp atanabileceğine inanan iyi kalpli insanlar var demek ki.