bugün

2018 yılında yapılacak kamu personeli seçme sınavıdır.
soru çalınma ve kopya olaylarının devam edeceği sınavdır.
açıklanmıştır, hayırlı olsun. açık ve net.
sorulari calinacak olan sinavdir. net.
2016 hezimetinden sonra tekrar deneyeceğimiz sınavdır.

reserved.
açıklanmıştır, hayırlı olsun. açık ve net.
seneye girip girmemekte kararsız olduğum sinav..
Seneye muhtemelen girecegim sinav. Biraz matematik calisarak iyi bir puan alacagimi dusunuyorum. Gireceklere simdiden basarilar.
Aklıma geldikçe girtlagimi dugumleyen sınav. 2017 de kendimi denemek için girdim eh iste fena değiliz. Ama asil sorun 2018 de ne olacağı. Allah yardımcımız olsun. Sınav biraz ales mantığına kaydığı için özellikle matematikte ne bok yiyeceğim merak ediyorum.

Matematikçi kardeşlerimin tavsiyelerine açığım.
En az 1,5 milyon kişi girecek.
Muhtemelen 500 bini öğretmen olacak.
Merak etmeyin polis ve asker olarak sonunda hepimiz atanacaz. Bircok gencin umitlerini bitirecek sinavdir.

Edit: amk komser yardımcılığı mülakatına gidiyorum. *
seneye girsem mi girmesem mi dediğim sinav..
2016dan beri valla ben de giriyorum. Bünyem acayip kabullendi. Sanki bir parçam gibi artık KPSS. Birgun olur da bir kadroya yerlesirsem nasıl ayrı kalacağımı bilmiyorum.
Şimdiden ben de başladım. Öğretmen olarak atanabilmeyi istiyorum.
p3 türü için kitap önerilerinize açığım eyyy kpss mağdurları.şuan için pegem''e yakınım.
tanım:aylar sonra gireceğim sınav.
Merakla beklenen. Hakkinda hayirlisi.
benim de girmek istediğim yaraktan sınav. ders çalışmaya çok üşeniyorum. şimdi bi de gereksiz kaynaklara filan çalışıp da bi şey yapamamaktan da korkuyorum. doğru dürüst çalışılabilecek kazanma ihtimalini maksimize edicek yazarların tavsiyelerine açığım.
hala kpss ile memur olanabileceğini sananlar var.

bak güzel kardeşim git bulunduğun ildeki akp gençlik kollarına yazıl. gerisi gelir.
Torpil torpil torpil.
lisansa gireceğiz nasipse bakalım. eğitim fakültesi mezunları yeşillendirsin birkaç taktik vereyim.
yok mu bir whatsapp grubu sorular atılsın,çözülsün.
Öncelikle sınava gireceklere başarılar dilerim. Sanırım beş ay varmış. Hiç de az bir süre değil. Her şeye rağmen en azından düşünenler kasıp temmuza kadar bir şeyler yapabilir.

Tamam biliyorum milyon öğrenci sınava giriyor alım ancak yüzlerde, binlerde hatta alım yapılmayan bölümler var. Haklısınız ancak elden ne gelir. Hiç kimse kendini değersiz, başarısız hissetmesin. Çünkü bu tarz sınavlar bir sıralama sınavı.

Mesela son yıllarda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği alımları yükseldi. 2073 dikab alımı var. Mülakat vs derken bu sıralamada olmayanların bile şansı var.

Ayrıca daha önceden dershane öğretmenleri alımı olmuştu. Şimdi de ücretli öğretmenlik yapanlardan beş bin kişi sınavsız yine alınacak.

Mesela bir branş daha olsun. 653 edebiyat öğretmenliği. Ki ders saati olarak edebiyat öğretmenliği daha fazla. Şimdi tasarruf olarak 2073 dikab değil de edebiyat öğretmenliği alımı olmuş olsaydı bu bölümdeki birçok kişi başarılı sayılmış olacaktı.

Bu iki bölüm tamamen temsili. 60 binden fazla kişinin ücretli öğretmenlik yaptığı bir yerde çok fazla öğretmen açığı var. Veya devlet yirmi binden fazla asker polis yerine işletme, iktisat mezunu alıyorum dese bu alandakiler işlerinde olacak.

Velhasıl kimsenin başarısız olduğunu düşünmüyorum. Sadece bölümümüze öngörülen sayılarla ilgili. Yapacak bir şey yok. Umudunuz çok az da olsa çalışmaktan zarar gelmez.
bu yıl son kez şansımı deneyeceğim sınav.

aldık kitapları ders çalışıyoruz bu yaşta.

son 4 ay falan kaldı sınava.

ulan özel sektör bu yaşta bize ders calistiriyorsun..
90 alsan nolur amk.

akp gençlik kollarına üye misin ondan haber ver.