bugün

maalesef türkiye nin başını yakan ve asıl bitirilmesi gereken oligarklardır.
koç holding bu gün hapishanede yatan ordu mensuplarından , yasa dışı örgüt liderlerinden de çok daha güçlüdür. eğer bu ülke şuanki olması gereken konuma gelemediyse ve avrupa devletlerinin çok gerisinde kaldıysa bunda koç holdingin suçu da vardır. neden? çünkü hep montaj hep montaj. avrupadan getir kur sat. getir kur sat. e mübarek adam. senin 100 milyarlarca dolar servetin var. tecrübende var. birazda sen yapsana. sen üretsene. neden ülkemizi dışa bağımlı yaptın. bunun hesabı gün gelir sorulur koçum.
bazı halkın ; aman canım sizde. adamlar binlerce kişiye ekmek veriyor diyor. karnımız koçlar sayesinde doyuyor diyor.
ulen , Emek gücünü belli bir ücret karşılığında satmaktan başka yaşam seçeneği kalmayan emekçi halkın aldığı üç kuruş için koç holdinge mi minnet edecem.

ver sen tüpraş ı bana. bak ben senin karnını nasıl doyuruyorum.
Marksizm` e göre kapitalizm işçi sınıfının burjuvazi tarafından sömürülmesine dayanır. işçiler, kendi başlarına üretim araçlarına sahip olmayanlar, hayatlarını sürdürmek için bir iş bulmak zorundadırlar. Bir kapitalist tarafından işe alınırlar ve onun adına çalışmaya başlayarak ortaya çeşitli ürünler koyarlar. Daha sonra bu mal/ürünler kapitalistin kendi malı olur ve kapitalist bunları pazarlayarak/satarak gelen paranın hepsine el koyar. Kazanılan paranın bir bölümü işçinin "yevmiye"sine ayrılırken, diğer kısım (artı değer) giderler çıktıktan sonra kapitaliste kar olarak kalır ve döngü böyle devam eder. Yani "kar" bütünüyle emekten kaynaklanmaktadır. burası tamam. burası basit olan tamam. burjuva proleterya yı her daim ezmiştir eziyordur ezecektir.

ama iki kapitalist gücün çarpışması , karşı karşıya gelmesi çok farklı bir durumdur. işte koç holding ile akp nin çarpışmasıda iki emeperyalist gücün çıkar çatışmasıdır. pasta kapma savaşıdır.

şimdi benim aklımı kurcalayan şey şu. son yaşanan iki büyük emperyalist gücün kavgasında, komünistlerin- sosyalistlerin aldığı tutum!!

benin ısrarla öğrenmek istediğim ve araştırmak istediğim ve ne yazıkki ayrıca, gezi zekalıları aydınlatmak istediğim konu şu. neden koç holdingin kuyruğuna takılınıyor. neden? bunu kendilerine sormalarını çok isterdim. hani komünistler araştırmacı olur ya. araştırın bakim. kendinize sorun. biz deyin neden koç holdingin aşığı olduk. neden koç holdingle aynı saftayız. neden yardımlaşıyoruz.

başbakan diyor ki : faiz lobisi diyor. halkın cebindeki paraya dokundurtmam diyor.
koç holding nediyor. sıfır. hiç bişey demiyor. değerli sosyalist arkadaşlar. eğilmişsiniz ama götünüz kabak gibi açıkta kalmış. gerçekten çok gülünç durumdasınız. yapmayın.
Bazı sığırlarca, sosyalistler tarafından çok sevildiği yalanı empoze edilmeye çalışılan Holding.

Hayır bir yalan söylüyorsun ve bu yalan üzerine sayfalarca yazıyorsun. Bu ne çeşit bir şizofreni ulan.
Karakter fakiri ailedir.

Dünyada kendi ülkesinin içini bu kadar oyan bir başka aile daha yoktur. Onlarca yıldır hala doymadılar.

Devrim arabası'nın üretilmesini de bunlar engellemişlerlerdir, montaj işlerimiz bozulmasın diye.
dışarıdan getirdiği ürünleri ve arabaları türk halkına pazarlayan holding. 1926 dan beri dışarıdan yönetilen ve türk ürünleri üretmeyen holding.
marka yapıp yurtdışına satmak yerine yurtdışındaki markaların türkiye bayisi olup hep millete kazık adıp kendine ve yabancılara kazandıran holding.
Taksim Gezi Parkı provakasyonun sır perdesinin tek tek aralanması sonucu bu işlerin altından çıkan holding.

Migros Sanal Market üzerinden eylemcilere gönderilen yiyecek, içecek ve barınma malzemelerinin Divan Otel’in deposunda ve TMMOB’un istanbul şubesinde stoklandığı ve dağıtıldığı belirlenmiştir.
seni gidi montajcı koç seni.
dünya şeffaflaşmaya gidiyor ve saklı yapılar artık illegaliteyi akla getirir oldu. Masonluk bile belli ölçüde şeffaflaşmaya gitmek zorunda kaldı. işte bu noktada koç holdingde şeffaflaşmakta şeffaflaştıkçada halkın nefretini kazanmaktadır.

bugün internetin bir çok köşesinde şöyle bir bilgi var : KOÇ Yahudi Rotschild ve Rockefeller ailesinin Türkiyedeki TRUVA ATI OSMANLIYI YIKAN, iNGiLiZLERLE BiR OLUP TÜRKiYE CUMHURiYETiNi KURAN OSMANLININ AVUSTURYA'DA REHiN TUTULAN ALTINLARINI OĞULLARI BERNAR NAHUM VE VEHBi KOÇ ARASINDA PAYLAŞTIRAN YAHUDi HAHAM HAiM NAHUM'UN TORUNU TÜRK MiLLETiNiN SIRTINDA SAPLI DURAN HAiN HANÇER Rahmi KOÇ ERGENEKON'UN 1 NUMARASI.

ben bu yukardaki yazıyı araştırdım mı? hayır. gezi parkı olaylarında toma nın altında bir kız kaldı öldü haberi yayan prokatörlere ithaf olunur.
ama ben bu yukarıdaki bilgilerin doğruluğuna inanıyorum. bu memleketi kurtaracağız. merak etme ülkem arkanda biz varız. haayt..
komünistlerin sevmediği holdingtir, chp'li kitle ile komünistleri karıştırmasın birileri.
akp hükümeti ile otoyol ihalesinde bozuşmuş holding. yoksa 11 yıldır pek bir sevişiyorlardı.
ürünlerine boykot uygulanan holding.
yeni evlenecek bi arkadaşım arçelik alacaktı. alma lan alma dedim. tamam dedi.
sakın alma dedim. benimde garanti kredi kartım vardı kırdım attım. yapı kredidende vardı onuda kanalizasyona attım. opetden benzin almamaya başladık.
geçende baktımda bizim mahalledeki herkes aygazı iptal etmiş. mahalledeki aygaz bayi çok pis küfür ediyodu koçlara. işleri düşmüş.
evet biz vatanı kurtarmak için bu çetin yolda savaşmaya devam edeceğiz.
Türkiyenin en güçlü holdingi, Sanki akp kapitalizmi desteklemiyor hep halkı işçi sınıfını düşünüyor yerli sermayeyi üretimi geliştiriyor da koç Holding olmasa aynı işleri x Holding de yapar sistemi oturtmuşlar bizlere başa geçen, devletin malı deniz yemeyen keriz mantığını benimsemiş bu ülke yıllardan beri dışa bağımlı yaşadı hala da yaşıyoruz kendimizi kandırmayalım koç Holding'e bok atıyorsunuz ikiside aynı bok'un lacivertli aslında akp denetimsiz özelleştirmeler yapmadı mı sanki cebinizdeki olmayan parayı harcayarak rahat yaşadığınızı düşündürtüyorlar o kadar mal yerine koyuyorlar koç Holding ülkenin a... Da akp 10 yılda koymadı he ikiside dışa bağımlılığın dibine vurarak yatırım yapmayarak koydular ama akp eğitimin de içine etti, zaten boktandı sanki imam hatipler yetersizmiş gibi imam hatip okulların çoğaltmasıyla nasıl bir toplum istediğini düşünün din bazsız düşüne biliyorsanız tabi.
gezi eylemcilerinin patronu. bakıcısı, babası, ağası, sahibi.
Devlet eliyle liberalizme geçişte ön ayak olunmuş holding. Şimdilerde dünyadaki tüm güç dengeleri gibi orta sınfıın gücünü iyi okuyan ve gezide bizzat destek vermiş akkılı kuruluş.
liberal ak parti ile kıyaslama yaparak savunulan bir holding.
ak partininde aynı bok olduğunu ileri sürecek kadar omurgasız biçare zavallı insanlar var. ak parti şunun şurasında 10 yıldır hükümette. öncesi yoktur. ak parti seçimle iktidara gelmiş demokratik bir partidir. peki ya aynı bok dediğin koç ne??
cumhuriyetin ilanıyla beraber taaa o zamandan beri ülkenin kanını emen emeğini sömüren yahudi emperyalizmin sağ kolu türkiyenin en büyük gücü.
bir arkadaşım var. pkk yı kurup yönetenler ülkemizdeki emperyalistlerdir demişti. bende ona; olum boş boş konuşma elinde kanıt var mı demiştim. ama halk buna inanıyor.
yani koçların geçmişi ak partiden çok eski. atatürkten evvelde vardı koçlar. ne adalet partileri geldi , ne milli selamet partileri geçti bu ülkeden. ne anaplar ne doğru yollar, ne rafah partiler, ne dsp ler , ne chp ler(chp hala var gerçi) geldi geçti bu ülkeden. şimdide ak parti var. ama koç her daim bu ülkenin başındaydı.

herkes partileri suçluyor. peki seçilmiş iktidarları yönetenler kimdi. kimdi o hükümetlere : sen sadece okul yap yol yap gerisine karışma diyenler. kimdi o cumhurbaşkanının karşısına pijamayla çıkanlar. kimdi o başbakanlara telefonda en ağır hakaretleri yapanlar.
yaw bırak hakareti şimdi , kimdi o bu ülkenin başbakanını asanlar.

hayır hayır bütün bu olanları koçlar yaptı demiyorum. ama bütün bu olaylar olurken kaç holding her zaman vardı. bütün bu olayların en yakınındaydı.
bu ülke şöyle böyle diyip ahkam keseceğinize birazda koç gibi emperyalistleri eleştirsenize. neden bi türk arabası yapmadılar. neden türk bilgisayarı türk telefonu türk uçağı türk treni türk bombası v.s yapmadılar. suç onlarda.

başbakan afedersiniz kıçını yırttı. yapın artık şu arabayı diye. kimse duymamazlıktan geldi. bu mu vatanseverlik.
vatanseverlik migrostan eylemcilere yiyecek dağıtıp göstericileri divan otelde saklamak mıdır? 18 şubatta 50 milyar dolar buhar olmuş diyorlar. burda vurgunu yapanlar kimler acaba. bunu sorgulamakta fayda var. herşeyi hükümetin üzerine atmayın.

şöyle bi örnek vereyim. bugün silah üreten bi firma dünyada savaş çıkartıp ürettiği ürünü satmak ister. bugün bi ilaç firması bi virüs yayıp ürettiği iğneyi satmak ister. buna hangimiz hayır diyebiliriz. büyük emperyalist güçler hep bu işin içinde olmuştur. ama hiçbir devletin hiçbir hükümeti böyle bi orospu çocukluğu yapmaz.

emperyalistler için varsa yoksa paradır. halk mı? halkı siklemezler. halk onların gözünde bir boktur.
ama en gıcık aldığımız partilerde bile bu düşünce yoktur. en şerefsiz parti bile halkını korumak ister.

bu durumda hala koç u destekleyip hükümete karşı çıkmak aptallıktan başka birşey değildir.
haaaa! tamam. akp dinci yobaz değil mi? tamam o zaman sizde koç un yanında yer alın bakalım.
Yav arkadaş biraz olsun vataniniz için siyaset yapın bunların kime hizmet ettiğini yurt dışı bağlantılarını hepimiz biliyoruz ama sırf hükümet düşmanı diye sen gelmiş koçu savunuyorsun bu yaptığın vatan hainligidir, namussuzluktur, serefsizliktir.

Geçen gün birisi çıkıyor koç lar parti kursa ve sadece kendi ailesi oy verse iktidar olurlar diyor hani ne kadar geniş olduklarını söylüyorlar, gene birisi çıkıp diyor ki bu ülke ekonomisinin yarısı onların diyor ki ben buna kısmen katılıyorum ama nedense ödedikleri vergi %9 u geçmiyor, biraz olsun vatanınız için siyaset yapın.
gezi parkı eylemlerine destek vererek hükümetten istediğini almaya çalışan emperyalist güçtür. o da kendinden öncekiler gibi başbakan recep teyyip erdoğan ın gazabına uğramıştır. beter olmaları dileğiyle. nice mutlu gazaplara efendim.
ülkenin anasını s*ktiler. hala alkış tutuluyor bazı kesimlerden.
dün belediye otobüsüyle işten eve giderken 80 yaşlarında emekli bir amca nın - bunlar pkk ya çok destek verdi dediği holdingdir.

devlet araştırsın diyorum.
gezi parkında acaba herşeye karşı olan çarşı grubunuda kullandı mı sorusunu akla getiren grup.
koç holding ronaldinho ya sponsor oluyomuşta o bakımdan.
Otobusle eve giden 80 yasindaki dedenin aciklamalari yuzunden zor bir donem geciren kurulus.
beşiktaştan loca moca satın alan holding.

fikret orman :
"Fenerbahçe ve G.Saray'ın sahasında oynasaydık 70 milyon ciro yapardık. Şimdi Kasımpaşa'da bu rakam 20 milyon olacak. 4.5 milyonunu da onlara vereceğiz. Yeni yapılacak stat bizim eserimiz olacak. A'dan Z'ye TOKi'siz. Stat 160 milyon TL'ye mal olacak. Statı yıkamazsın dediler yıktık, yapamazsın diyecekler yapacağız. Stadın ilk locasını 250 bin dolara Doğuş Grubu'na sattık. ikinci locayı da Rahmi Koç'a satacağız"
zamanında çok "ah" almış holding. gel gör ki, şimdi cahil delilerin eline düşünce içinde bulundukları duruma sevinemiyor insan. keşke memlekette gerçek anlamda hak hukuk olsa.
Kimseyi kullanmamış holdingdir. Eylemlere destek vermesi bu eylemlerin Halk tarafından orgutlendiği gerçeğini degistirmiyor.
bir küfür kısaltmasının holdingleşmiş halidir.

(bkz: tanım kasmak)
güncel Önemli Başlıklar