bugün

Kovide yakalanmış uluculardır.

Hadi dürüst olun da anlatın kovid tecrübelerinizi.
dün berbere gittim adam üç beş defa kafama kafama öksürdü ve yanımda sigara içti. inşallah bir şey olmaz, allah hepimizi korusun ne diyeyim.
Paniklemeyin enfekte olmuş tanıdıklarım virüs kuluçka süresini bitirir bitirmez öldü ajdkdk hiçbiri sabahı göremedi öyle diyim ajskd neyse 20-25 gündür evdeki herkesin kemikleri sızlar gibi halsiz ve isteksizdi. Dedem başım ağrıyor diyordu koku da duyma da sıkıntı olmadı ama pek galiba hafif atlattık.
Ben olmuş gibi hissediyorum. Kaslarım ağrıyor, zaman zaman boğazım ağrıyor ve hapşırıyorum. Tat alma duyumda da azalma var.
kendine enfekte olma ihtimali veren insanlar, bir an önce sağlık kuruluşuna başvurabilecek beyin gelişimine erişmişlerdir umarım diyerekten duacı olmamıza vesile olan başlıktır.
dün tansiyonum vardı bugün iyiyim geçti galiba.
bu zamana kadar yakalanmadıysam şansa yani hep dışarıdaydım çünkü.
kovide yakalanan varsa yeşillendirsin, bilgi alışverişi yapalımdır.
sosyetiklerdir. o kadar dışarda gezerlerse olacağı o.
temaslının temaslısı oldum sayılır mı?
Alt komşum korona oldu. Gözlemlediğim kadarıyla birseyi yok. Grip gibi boğaz ağrısı, öksürük olmuş o kadar. Bir kaç gün dinlendi. Şimdi temizlik yapıyor. Birseyi yok. Iki gun sonra karantinadan çıkıyor, gezer tozar artık. Sigara kullanıyor. Yaşi 30 yoktur.
covit gezmeyle mezmeyle alakası yok gezmesende yakalanıyorsun toz misali bir delik buluyor
her bir yazardır. aylardır anlatıyoruz/anlatıyorlar bu hastalık öyle sadece temasla öbüşmekle falan geçen bir hastalık değil. direkt hava yolu ile bulaştırdılar hepimize. bilerek ve isteyerek bulaştırdılar. ve bu sadece demo. buradan çıkan gözlemler ile daha gelişmişini salacaklar birkaç sene içerisinde. bugün gidin hastaneye her 10 kişiden 5 inde "uyumlu" 3 ünde pozitif çıkar sonuç. istatistiklere yansımasa hepsine pozitif derler ama seçim var işin ucunda. o negatif çıkan 2 kişide bir şekilde kendisini izole etmeyi başarabilmiş sürekli maske takan hijyene vs aşırı dikkat eden birileridir. bir çoğumuz belirti bile göstermeden taşıyoruz virüsü. bugün 100 bin test yaptık 1500 vak'a var falan hikaye. hiçbir devlet hiçbir hükümet söylemez "alayımızda var" diye.

nasıl bu kadar emin konuşuyorum ? diyorlar ya temas şart. direkt temas olmasa bile hastalığı taşıyan birisinin dokunduğu yere dokunacaksın sonra elini ağzına gözüne falan süreceksin öyle de temas oluyor falan diye. brezilyanın yağmur ormanlarının ortasında daha beyaz insan görmemiş kabile keşfedildi. onlarda bile covid virüsü ve ölenler çıktı nisan aylarında. onlar kime temas ettiler anasını satayım. adamlar belgesel ekibi oraya gidince ilk defa beyaz adam görüp korkup mızrak falan fırlatıyorlardı düşün..
ilaç belli.
kimde nasil etki yaratacagi belli olmayan bir virusten bahsediliyor.

bir kisi grip gibi gecirirken diger kisinin gecmisinde bronsit varsa cigerleri fena tutulabilir.buyuk ihtimal solunum destegi alir.

bir cocuk hicbir belirti vermez sadece tasiyiciyken diger cocuk yuksek atesle birlikte havale gecirip hasar kalabilir.

mesela ben bogazdan surekli arizaliyim geniz eti bademcik hepsini gecen sene aldirdim kronik farenjitim var cok sigara icerim kesin ölurum aq.

zature bronsit astim gecmisi olanlar grip gibi atlatamaz bence.

yuksek atesin cocuklarda ne kadar tehlikeli bir sey oldugunu bilirsiniz.
beyin zari siser havale menenjit gelisebilir.ariza birakabilir.

kimde nasil etki yaratacagini bilemeyiz.rahat olmamak lazim.
nihayet beni de buldu. neler hissediyorum, süreç nasıl geçiyor? bilgi vereceğim. akıllarda beliren soru işaretlerine bir nebze cevap olabilirim belki.

ilk önce eşim yakalandı. 10 gün önce cuma günü hamile olan eşimin mide bulantılarını, kusmalarını sıradan gebelik belirtisi olarak gördük. hatta bir ilaç aldık.bu ilacın yan etkileri olarak varsaydığımız bu kusmalar, mide bulantıları ve baş ağırıları meğerse covid 19'un belirtileriymiş. cuma günü test verdik , sonuç salı günü çıktı.

bu süre içerisinde eşim tamamen kendini odasında izole etti, maske üstüne maske taktı.evin içerisinde çok az konuştuk. odaya bile çok az girdik. girerken bile eşim her zaman maskeliydi. ben de akşam saatlerinde beliren baş ağrıları bir saate yakın sürüyordu, nurofen içip, sarımsak ile limonu harmanlayınca hiç bir şey kalmıyordu.

ta ki bu akşama kadar. sarımsak kokusunu hiç alamadığımı fark ettim. kahve yaptım kendime.onun da hiç bir kokusunu alamadım.

büyük ihtimalle ben de corona oldum. yarın test yapılacak. pozitif çıkma ihtimali yüzde 98.

şimdi soruyorum. bu süre zarfında nasıl oldu da eşimden bulaştı? birbirimizle neredeyse hiç konuşmadık, bir arada bulunmadık.tamamen izole etti kendini. ve soruyorum bu lanet virüs nasıl ama nasıl damlacık yoluyla bulaştı. imkanı , mümkünatı yok. eşimin kullandığı o n3 maskeleri ancak yatarken çıkarıyordu. allah'tan 8 yaşındaki çocuğumuzda bir şey yok. şu an ayakta atlatıyorum. koku alamamamk dışında herhangi bir belirtim yok.

maske koruyor diyenler lütfen biraz daha düşünsün.
yer: ankara- keçiören
Eşinin korona ya yakalandığını öğrenene kadar bulaşmıştır.
Dostum benim 6. Günüm senin anlattığın belirtiler 6. 7. Günün belirtileri.. Ya psikolojik yada geçiriyordun haberin yok.

Not eşim alt katta corona ben üst katta evde 2 çocuk var 4 yas 13 yaş onlar temiz.
görsel
Muhtemelen senden eşine bulaşmıştır. sende geç belli olmuştur.
Buraya detaylı yazın, hatta ne yaparsanız yazın ki neyin fayda edip neyin zararlı olduğunu anlayalım. Geçmiş olsun.
Birincisi öğrenene kadar bulaşmıştır.
ikincisi odasına girdim diyorsun, oradan da bulaşmış olabilir.
Umarım senin testin negatif çıkar ve eşinde iyileşir.
Geçmiş olsun.
Maske bir işe yaramıyor ki tonla deney var, gaz maskesi takarsanız anca o korur normal maskeler de burunun kenarlarından hava geliyor zaten.
Geçmiş olsun. Eğer kronik bir hastalığınız yoksa muhtemelen hafif geçireceksiniz. Benim de bugün karantinanın son günü. Başından beri sadece hafif bir öksürükle geçirdim, birkaç gündür o da kalmadı. Ev arkadaşlarımın tümüne de benden bulaştı. onlar da benim gibi şu an, Hepimiz gayet sağlıklıyız.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar