bugün

kendisini bizzat görmüş bir insan olarak adı gibi korkutan bir beyfendi.çalıştığım mekana gelmişti tatlı yemişti ve kendisiyle şöyle bir dialogum olmuştu.
+çay alır mısınız?
harika bir ses tonuyla
-canım çay içersem sigara içmem gerekir oda burda olmaz.(malum kapalı alandayız)
sonra mı? 4 milyonluk hesap ödeyip 6 milyon bahşiş vermişti.
ülkesi için sayısız kez kendini tehlikeye atarak, devlet sırlarını deşifre etmeyen milli kahramandır.
PKK terörünün arttığı geçen gün o ve onun gibilerin ne kadar da arandığı ortaya çıkmaktadır.
bazılarına göre emekli olunca hiç bir iş yapmayıp para kazanmasın istenen kişi. yok bilmem ne bayiliği varmış yok bilmem neymiş! ulan acaba bu adamın yaptığının binde birini yapacak göt hangimizde var şuanda merak etmekteyim.
Yıllar önceydi Çankayadayken sabah uyandım ve camdan baktım bir binanın önü polislerle doluydu. Çok merak etmiştim sonradan duydum ki bu kişi cezaevinden çıkıyormuş onu karşılamak içinmiş. Yetiştirdiği üç adamının bilmem kaç yüz kilometreyle giderken nokta atışı yapabildikleri rivayet edilir. Eski mitçi efsane yarbay olarak da anılır. Yanılmıyorsam 1980'de kaçırılan thy uçağına yapılan operasyonun da tim komutanıydı.
kahramandır.
ülkenin gördüğü nadir adam gibi adamlardan.
mahmut yıldırımın yaşadığını iddia etmiş emekli yarbay.
"90 larda onu bütün istihbarat birimleri kullandı. Çıkıp konuşsun. Herşey aydınlanır.
efsanedir. ettiği sadakat yemininden dolayı asla konuşmamıştır,tahliye olduğunda kendisine bin araçlık konvoy eşlik etmiştir adam gibi adam olduğu devletine ve milletine gönülden bağlı olduğu için it köpek takımları tarafından pek sevilmez.
Pervin budak'a hakattiği cevabı veren komutan ...
yaşlanmasına rağmen çılgın atmaya devam eden komutan. teröristlere daha güzel cevap verilemezdi.

http://www.cumhuriyet.com...seslendi__S.._git....html#
Türk askeri.
Kıbrıs kahramanı.
her vatansever gibi, devletin cezalandırdığı kişi.

hizmetleri büyük.

tartışılsa da yaptıkları, biz onu unutmayacağız. şükranla anacağız.
beyaz torosa biner.

heval siker.
nereden nereye..

vatanımız şimdi selefi teröristlerin iktidarında can çekişiyor.

atatürkü, atatürk devrimlerini silmek istiyorlar,

degerini bilemedik senin gibi vatanseverlerin paşam!
Bir vatansever. Efsane yarbayımız.
Şerefli bir Türk subayı.
albay rutbesinde olmasina ragmen aldigi basarilarla paşa ünvaniyla anilan komutandir.
hali vaktiyle "cumartesi aileleri" denen untermench ucube aşiftlere hakettiği dersi vermişliği bulunan, hakiki vatanperver türk subayı.
cehennem öşekçilerini korkut"an ve akabinde birkaç seneliğine etkisizleştiren türk askeri..
Sedat pekerin dediğine göre 90'larda Korkut Eken ve Mehmet Ağar, Peker'i kirli işler (siyasi hedefleri öldürmek vb.) için kullanmışlar. Ayrıca Peker'in kardeşi Atilla Peker'i de operasyonlarda tetikçi olarak kullanmışlar.
terörle mücadelede verdiği emekleri asla ödeyemeyeceğimiz kahraman komutan, kıymetli eğitimci, polis özel harekat (pöh) kurucusu ve ömür boyu başkanı...

ismi bugünlerde sık duyulsa da it ürür kervan yürür.

süleyman soylu'ya da "sen kısa pantolonla gezerken, ben özel harekatçıları eğitiyordum" diye cevap vermiş.

isteyen istediğini desin, isteyen istediğini söylesin. korkut komutan ne yaptıysa doğrudur, ne yaptıysa haklıdır.

"kıbrıs'a beni mehmet ağar gönderdi, atilla peker ile beraber gittik..." şeklinde de açıklama yapmış.

yani "hadi buyrun götü yiyen dokunsun" demiş komutanımız.
(bu arada kıbrıs'ta sivil savunma teşkilat başkanlığından kendisine tahsis edilen beyaz toros detayı da gözümüzden kaçmadı. eyvallah)
görsel

o dillerde bir efsanedir, yolu hakkari'den, kuzey ırak'tan geçen herkes onu iyi tanır.

baş vereceğimi bilsem de komutana laf söylemem, söylettirmem...

saygılar...