bugün

tek üzüldüğüm nokta.iyi günler
insanı üzer. Korku kapanı filmindeki güzel vücut hatlı kızları aklıma geldi şimdi lan öyle güzel kızlar varken siz neden gözüne tel sokup öldürüyorsunuz bunları.
mezarlara tüküyolar sonra hortladıktan sonra.
hepsi, bir taraflarını gösterdiği için öldürülmeyen kızlardır. mesela korku kapanı 5'teki polis kadın neresini gösterdi. ama yakılarak öldürüldü.
genelde bu tür filmler saçma olduğundan izleyiciyi kaybetmemek adına daha bakın size ne süprizlerimiz olacak diye verdikleri mesajdır.
sadece seks yapmaya programlandıkları varsayılan kızlardır. et parçası olarak görülüyorlar yazıklar olsun. ne kesiyon sevişsene diyen bu zihniyetle sorunum var benim. her güzeli sikmek mi lazım. o çükü hemen indir yere evlat. dikşın dikşın...
Temelinde Götünü memeni gösterirsen böyle cezalandırılırsın demek isteyen tipik Amerikan puritan yobaz zihniyetinin yansıması.

Genelde sona kalıp kurtulan, şişe camı kadar gözlüklü, şekilsiz görünümlü, ahlaklı, bakire veya en azından ilk seferde yatağa atılmayan kızlar olur.
O karilar zaten oyunculuk yetenekleri 0 olan, sadece izleyiciye kisa bir sure gorunmek icin var olan karilar. O yuzden ilk 10-20 dakkada olup isimizi kolaylastirirlar.
Aklıma rahmetli hadi çamanın oynadığı bir seks filmini getirmiştir. Orda da intihar eden kıza bakıp daha sikilirdi mealinden bir şey söylüyordu.
hak etmişlerdir.
yabancıyı bilmem ama bizim türk korkusunda oynatılan kızları al aşkı memnun dizisinde oynatacak kadar masum ve çıtkırıldımlar. korku filmindeki oynayan kadın biraz maskülen olmalı.
basit bir psikanaliz ile açıklanabilir. korku filmlerindeki psikopatlar genelde toplumdan ve bayanlardan aradıkları ilgiyi görememiş kişilerdir. bu nedenle nefretlerinin öncelikle bu cıvırlara yönlenmesi doğal bir dışavurumdur.
Insanin dunyada 3 ruh esi var.boyle kizlarin kesildigini gorunce acaba bnmki ni mi kesti diye korkuyorum.zatenhic rastlamadim birine kwsin gidenler benimkiydi.
birtanesi bile filmin sonunu göremeyen kızlardır. ya en başında ya da sonunda filme veda ederler.
lanet olsun dostum ben hemen buradan gidiyorum diyen elemanla pek anlaşamazlar.
şişman ve gözlüklü elemandan sonra kurban edilirler. yönetmenle aralarında duygusal bağ kuranların son sahnelere kadar direndikleri görülür.
Amerikan muhafazakarlığına kurban giderler. Bu tür korku filmleri, puritan Amerikalıların kendi kefaretlerini ödeyip bilinçaltlarını ve vicdanlarını rahatlatma yoludur.

Dikkat ederseniz en çıplak, en çok sevişen, en açık ve rahat kızlar daha filmin başında öteki dünyayı boylarken, gözlüklü, erkek arkadaşı olmayan, ders çalışmayı yeğleyen, anne babasına bağlı, bakire ve sıradan kızlar hep kurtulur, yetmez katili yer bitirir. Açık saçıklar günahlarının cezasını çekerken bu hayatta zavallıyı oynayanlar kurtulup ödüllünderilir.

60 ve 70lerdeki seks özgürlüğüne tepki olarak doğan bu tür filmler hala ilgi görüyor.
(bkz: adamı kusturan amerikan filmi klişeleri)