bugün

Ölüm korkusunun insanlara kafayı nasıl yedirdigiñe sahit olduğumuz kadındır. Evde karantinada bulunması gerekirken, sahile gelip "ölmek istemiyorum" diye bagirmaya baslayarak esyalarini etrafa saçmış, etrafindaki tum cakil taslarini ellemis, cevresine covid19 u bulastirmayi huyuk ihtimalle bulastirmistir.
Ha sen eve git.karantonaya gir dersen, psikolojisi bozulan manyak da gelir bunu yapar.
Gitti benim "sahil yavas yavas bosaliyor, denize gitmeye baslarim" dusuncelerim.
https://www.antalyahakkin...ortaligi-birbirine-katti/
Ölmek istemiyorum Allah'ım sen al canımı diye bağırmasından nasıl bir psikolojik sorun yaşadığını anlayabiliriz..
tamam sen ölmek istiyorsun da biz istemiyoruz?

duyar kasıp "ya yazık kadına" kısmına girmeden önce diğer insanların hayatının da duyarı kasılmalı bence.
Ki bu durumda oraya gelinceye kadar kaç kişiyle temasta bulundu, ya da kaç kişinin temasta bulunacağı yerlere kendisi temas etti vs vs. Uzar gider bu muhabbet böyle.

"yalnız ölmek istemiyorum" dese daha dürüst bir şey söylemiş olurdu sanırım.
(bkz: geber orospu)
kadın umrumda değil, çocuğu düşünüyorum sadece. yazık nasıl korkmuştur, anlam verememiştir. kıyamam ya.

kadın karantinadan sonra ciddi psikolojik tedaviden geçip insan içine çıkarılmamalı.
Açıkçası haline üzüldüğüm kadındır. Muhtemelen bulunduğu muhitte de kadına öcü gibi davranmışlardır. Bu hale gelmesinde onlarında payı var muhtemelen.

Duruma bakılırsa psikolojik sorunlu değil, anlık buhran geçirdiği bariz belli.

Özellikle kucağındaki çocuğa daha çok üzüldüm. Rabbim yardım etsin mazlumlara.
kadın umrumda değil de, eğer kadın covid'in ölümcüllüğünün yüzde 0,1 civarında olduğunu bilseydi bunu yapmaz, hastalığı evinde sakince geçirirdi. paniksever medya kadına kafayı yedirmiş. nasıl anlatıldıysa artık, kadın covid bulaşan herkes ölüyor sanmış. bu tablo covidsever medyanın eseridir. ama medyaya sorsan vatandaş suçlu.
plaja gidip bağırıp çagırabilecek gücü varsa muhtemelen hafif atlatıyordur. yine de dalga geçmemek,kızmamak, kınamamak lazım. herkesin psikolojisi bozuldu bu dönem.
Kadının ruhsal sağlığı yerinde degil. Vatandaş icin yürüyen tehlike, hastaneye gitse orada da çalışanlar icin tehlike. Herkes kendi gibi hastalığı bağırabilecek kadar rahat atlatmıyor. Bir rahat nefes alamadan boğularak öksürerek ölüyor insanlar. Bu kadın bunu sadece panikten yaptıysa kesinlikle suç işliyor ve bunun bir cezası olmalı.