bugün

dini bağnazlığın ve mahalle baskısının yoğun yaşandığı kentin durumunu anlatan tespit.
yalandır. en fazla içki başkent ankarada tüketilmektedir. konyanın nüfusu kaç lan demezler mi adama?
(bkz: urban legend)
Nem Kozmetik Sanayi Tic. Ltd. Şti. Yön. Kur. Başkanı Mustafa CERAN ın * bir röportajından alıntıdır.

bu da linki
http://www.kto.org.tr/tr/...ku.asp?yno=625&ano=58

+Sektörünüzde hammadde olarak kullanılan alkol oranında, Konya, Türkiye sıralamasında ilk sıralarda yer aldığı söylenmektedir. Sizin bu konu hakkında ki görüşleriniz nelerdir?

-"Konya ile ilgili bazı yanlış ve araştırmalara dayanmayan haberlerin yapıldığına şahit oluyor ve buna çok üzülüyoruz. Maalesef alkol tüketimi ile ilgili de, bizim sektörümüzü ilgilendirdiği için söylüyorum, yanlı ve yanlış haberler yapılıyor.

Çünkü 2004 yılında Konya'daki içki tüketimine yönelikte bir araştırma yapılmış, Konya kişi başına düşen içki satışına göre illerin sıralaması'nda 63. sırada, illerin Türkiye içki satışları içindeki payına göre sıralamasında da 21. sırada yer almıştır.

Alkol tüketiminde Konya'nın bu sıralamalara girmesindeki en önemli gerekçe de; Konya'da 160 adet kolonya imalat yerinin bulunması ve alkolü bu amaçla Tekel'den alarak işlemelerinde kullanmasından kaynaklanmaktadır.Tekel Müdürlüğü kolonya üretim amaçlı alınan alkolü diğer satışlardan ayırmadığı için de yukarıda belirttiğimiz Konya'nın Türkiye içki satışları içindeki payına göre 21. sıralarda yer almasına neden olmuştur.
Gerçekte alkol tüketiminin sadece içki olarak değil aynı zamanda sanayi hammaddesi olarak kullanıldığını tekrar ifade ediyorum. Konya'da da 160'ın üzerinde kolonya imalathanesi olmasının etkileri yanlı aktarılmakta ve yanlış değerlendirilmektedir."

adamın dediği doğruysa, medya herzamanki gibi milleti yemiştir.
batıda veya sahil şeridinde oturan bir takım ayyaş insanların kendi suçlarına ortak aramak için, ayrısa yaşadığı şehir sanki ona ilim irfan bilgelik katmış gibi anadoluda insanları kötüleme küçük düşürme çabasıdır.ezikliğini kendi yüzüne vurduğu acınası insan.