bugün

Otur söyle bi soluklan noldu emlak vergisi mi geldi ?
var olan hayalim. şöyle bol yeşillikli bir yerden 1 dönüm arsa alıp. oraya konteynır yerleştirmeyi düşünüyorum. tabi konteynırı öyle direk kullanmak yerine dışının ve içini farklı dizaynlarla yapmak istiyorum. bir örnek verecek olursak bu konteynır ev.

görsel
(bkz: Nereye sıçacaklar)

Tuvalet konusu sıkıntılı olan olay.
(bkz: nereye sıçacaklar)
devlet bunu düşünecek.
mantığın gerektirdiği yaşam tarzıdır. yani bizim muhitte eli yüzü düzgün bir ev 250 bin tl. ki metropolde anasının amı gibi fiyatlar. normal bir insan kolay kolay alamıyor normal bir evi. fakat konteyner öyle değil. bul boş bir arsa, bul sahibini 3-5 kira ver.

ille göt kadar konteynerde yaşamak zorunda da değilsin. 2x2 4 konteyner ile 2 katlı ve yeterli boyutlara ulaşabilirsiniz. içini normal bir eve harcayacağınız paranın maksimum çeyreğiyle ısıl yalıtım, iç dekorasyon, ısıtma ile klima sistemlerini ve mobilyaları çözersiniz. şu sıralar feci halde niyetine girmiş haldeyim.

fakat 2 sorun var. kendinize ait bir elektrik hattı çekemiyorsunuz yanlış bilmiyorsam. dışarıdan bir yerden kablo çekseniz hem kalorifer sistemini hem günlük kullanımı karşılamanız çok zor. ki sarfiyatı hesaplamak da sıkıntı. bir ikincisi ise tuvalet. tamam güzel bir tuvalet ve çukur halledilir. ters bir bağlantıyla ve küçük bir fan ile kokuyu başka yere de iletebilirsiniz. ama o civarda daima bir bok kokusu olacak. komşulara ayıp olur. ama olsun amk. efsane ev yapılır 50 bin liraya.