bugün

Okuma ve araştırma bilinçi olmadan körü körüne saplantı düşüncelere kapılmış insan yada çok zengin kapital bir patrondur. Eşit ve ırkları tanımaksızın kardeşçe yaşamayı reddeder, bu nedenle o görüşteki insanlara vatan haini damgasını kendi ırkcılıgını kabul etmeksizin yapıştırır. Her konuyu geçtim türk toplumunu ele alalım ey faşist, ülkücü, fetocu arkadasım sana sorarım müslümanım deyip ademe inanıp nasıl olabilirde ırkları savunursun nerde bir babadan gelme inançın oturun önce kendi inançlarınızı kendi içinizde bir degerlendirin derim. Kendi inançına saygısı olmayanın başka inançlara saygısının olmasını zaten beklemiyorum ama bilin bu işçi sınıfı bir gün uyanacak o nasırlı yumruk siz faşistlerin suratına siz kapitalistlerin siz emperyalistlerin ve yandaşlarının suratına patlayacak.
komünizm eşitliğe dayalı toplumsal yapıdır...kommensal yaşamdan gelir... bazı cahiller komünizm ve ateizmi aynı sanıyor..
komünistlik ayağına Karl maxa, che gueraya tapınmaya olan karşıtlık.
kömünizmi insan doğasına aykırı bulduğu için karşı olan insanda olabilir. ayrıca kominizim yanında emperyalizm ve kapitalizme de karşı olabilir. bir ırkın diğer ırktan üstün olduğuna kesinlikle inanmaz.
bu arada komünist olmayanları genelde faşist olarak nitelendirip düşünce faşistliği gütmek ne harika bir ironi değil mi ?
"komünizm" kelimesinin anlamı sorulduğunda şaklabanlıklar yapıp konuyu değiştiren insan demektir. (önemli not: bu tanım komünistim diyen birçok kişi için de aynnnnnnen geçerlidir)
güncel Önemli Başlıklar