bugün

teistlere, ideolojik hareket edenlere özgü bir eylemdir.
teizm birçok dini, dini kişiyi kapsar. bunu kullanma sebebim abd'de komünizm karşıtlığında dinin kullanılmış olmasıdır. aynısı türkiye'de uygulandı, yine birçok başka ülkede de. aslında teist insanları cahil bırakan güçler suçlu, ama bu komünist nefretinde yadsınamaz payı var halklarında.
komünistlerin diğer 'normal' insanlara düşman olmasından emin olun daha azdır.
benim tanıdığım komünist arkadaşlar diyalektik materyalizm denen mantık biçimini benimsemiştir. cahilce baş örtülü v.s. diye müslümanlara hakaret etmezler. adamlar neyi savunduğunun, neyle alakası olmaması gerektiğinin farkında. ve onlara olan kini taşımıyorlar o kin ve nefret kusan kitlelere karşı. insan gerçekten nankör ve bilmediği, anlamadığı şeyden korkuyor...
düşman olmazlarsa komünist olmak zorunda kalacaklarını yada düşman çevrelerce öyle bir damga yiyeceklerini düşündükleri için olabilir. bir şeye düşman olmamanız öyle olduğunuz anlamına gelmez oysa ki.
ayrıca insan niye düşman olur la böyle bir şeye bir türlü anlam verememişimdir.
düşman biri açıklayabilirse sevinirim. *
yaygın görülen bir durumdur. ayrıca, gomunist diyen birini görürseniz, o kesin komünist düşmanıdır.

(bkz: gomunist misiniz lan siz)
(bkz: gomunist la bu)
(bkz: ülkücü)
Kapitalist ve burjuva olmaktır. Bir insan neden diğer insanlarla eşit şekilde yaşamayı arzulamaz merak ediyorum. Hadi zenginsindir, fabrikatörsündür, onlarca tarlası olan çiftçi ağasısındır, istemezsin komünizmi işine gelmediğinden anlarım da, asgari ücrete köle gibi çalışan insanlarımızın komünizm düşmanı olmasını ben bir türlü anlayamıyorum sayın yazarlar. Biz nerede yanlış yaptık acaba? Daha fazla propaganda yapmalıyız.
Devlet köleliğini katiyen kabul etmemektir.