şarkı. koku unutuluyor.
Kesinlikle koku. Bazen bir koku duyup, hafızamda olduğunun farkında bile olmadığım anılar teker teker gözümün önüne geliyor.
Şarkı. Eski sevgilim bilindik bir rapçiydi. Çok kötü bitti, terketti gitti. Bir gün şehirlerarası bir yolculukta cama başımı dayamış şarkı dinliyordum. Yağmur damlaları cama vuruyor aşagı süzülüyordu. Muavin 'nerede ineceksiniz' diye sora sora geliyordu. Kulaklığı çıkarmamla onun bir şarkısı başkasının kulaklığından kulağıma ilişti. Muavine zar zor x'te ineceğim dedim. Gözlerim doldu tutmaya çalıştım. Topluluk içinde ağlamak istemiyordum. Insanların garip bakışlarını istemiyordum. Ama ağladım. O şarkı bitene kadar ağladım. Indim yağmur yağıyordu devam ettim ağlamaya. Arkadaşımı aradım. 'Hayat gerçekten kötü tesadüflerle dolu' dedi.
Kendisi de birkaç kez yanımda farketmeden onun şarkısını mırıldanmış sonrasında bana bakıp özür dilemişti.
Şarkı sözlük. Şarkı kalıcı. Elimin varmadığı her şarkısı bir zamanlar karşımda gözlerime bakarak söylediği her şarkısı kalıcı.
kesinlikle kokudur.

6 yıl geçti lakin aynı parfümü kullanan biri yanımdan geçince aklıma geliyorsun.
Koku, koku, koku. Şarkıyı unutursun ancak koku beynine oyle bir kazanir ki. Ayni kokuyi birak azicik benzeyen bir koku duysan dönüp bakarsin.
Kokunun gücünü ben degil size patrick suskind anlatsın.
(bkz: patrick suskind koku).
Duygu daha akılda kalıcıdır.