bugün

Canım istedi şuan bu yemekten ama yiyebilcek durumda değilim biri benim yerime yesin.

Yağsızı daha güzel olan yemek.
Nimetlerin en güzelinin sindirimin son halkası olması üzüyor..
akşam akşam iyi gidiyor. evet.
Kokoreçin hası seyyarda yenir. Yanında şalgamla. Lan acayip canım çekti, gece gideyim de gömeyim bi yarım.
Türklerin pek çok şey gibi kürtlerden arakladığı enfes yiyecek, şu an olsa da yesek.
Bok kabı.
Enfes bir yiyecek. Bir balkan yiyeceğidir.
görsel
Ne cok istedim suan boynuna sarilmak
Boynuna sarilip seni koklamak
Ellerini tutup hic birakmamak
Seni cok özledim sevdigim benim.

görsel
Buyuk kufur ederdim ama 10 dakika olmadı yiyeli. Iri kıyım tüm ekmek.
(bkz: 22 ekim 2016 ankara zirvesi)

işte bu zirvenin akabinde hepinize çeyrek ısmarlayacağım efsane yiyecek. hemde doktordan zeki müren eşliğinde. yağ bidonunda yana ateşin dibinde.
annemin kokuriç dediği yiyecek. babam da kokoriç diyo.
Herkesin ayıla bayıla yediği ama nedense benim hiç anlaşamadığım bölge.
Türkiye'ye gelince ilk kokoreç yemeye gidicem * )
fena yemek bok mok tadı güzel.
ya gece gece allasen dışarı çıkartıcaksınız adamı ya.
evde yapsalar ıyy boklu bağırsak diye yememde dışarıdan alınca kokoreççiye para verince mis gibi geliyor 1 gramını heba etmeden ne güzelmiş yaa diye yiyorum. bide sıcak sıcak ohh. evde kelle paça işkembe vb ürünlerin hiç birini yapılmasını gördüğümdenmidir pis kokusundanmıdır nedir yiyemiyorum ama lokanta gibi yerlerde hayvan gibi girişiyorum aynı şey halbuki.
7 lira olmuş bu paraya et döner yerim lan hayvanın bokunu yiyecek kadar salak değilim.
7 liraysa iyi vallaha kardes söyle de biz de yiyelim gayet ucuzmus. Tanim: sevdigim yiyecek.
izmir - bornova'da yeşilova tarafında koca yollar boyu kokoreççiler vardır ve hepsi birbirinden güzel yapmaktadır. izmir 'e gitme zamanım gelmiş.
olsa da yesem şimdi.
Maç çıkışı, konser çıkışı..vs..adrenalin ve endorfin salgılamış bünyeye ilaç gibi gelendir.
Hunharca yenendir.
görsel
olsa da yesek. hatta çiftliğe gitsek.
(bkz: boklu bağırsak yiyip üstüne para ödeyen millet).

candır can.