bugün

tam olarak üzücü bir harekette bulunmuş kadındır. kocası ölmüş. ölümdür bu, ona karşı elden bir şey gelmez ama allah eşini alırken ona bir de hediye vermiş. bir bebek. nasıl bir bebek olur, cinsiyeti ne olur, sağlıklı mı olur, doğunca kime benzer? belli değil. ama yazık günah be. o çocuğun ne günahı var ki? hadi elinde maddi güç olmasa, bakamayacak olsa ona da tamam ama adam bir sürü şey bırakmış geride. onun hatırasını çocuğunu aldırarak mı yaşatmak gerekir yoksa çocuğunda mı yaşatmak gerekir? ne yazık ki o kadın ölen adamı bir kez daha öldürmüştür. yazık.
eger genç yaşta bu durum olursa, anlayış gösterebileceğim bir durum çünkü hayat filmlerde ki gibi toz pembe degil çocuk için de anne için de zira, diyelim çocuk dogdu bir zaman sonra evlendi evlendiği adam uzaydan gelmiş anlayışlı birisi olmayacak bir zaman sonra elin piçine bakıyorum diyecek bir zaman sonra bahanesi artıp her ikisini de dövecek eziyet edecek, kız çocuguysa zamanla serpilecek belki o na sarkıntılık edecek... hayat toz pembe degil bazen ölmek yaşamaktan iyidir.
bu olay aslında yaşanmadan bilinmez, yorumlamak ne kadar doğru olur bilemem fakat bebeğin alınması bence doğru değil sonuçta bu adam onun eşi ve çocuğu eşinden kalıcak emanet olucaktı, ama burada bir emanete hıyanet durumu olmuş. sonuçta allahın yaşamak için hak verdiği canı sen nasıl aldırabiliyorsun? aldırmaması gerkirdi çocuğu zira hem eşini hemde bebeğini kaybetmiş şimdi.. hep diyorum nefes aldığın kadar varsın toprağın altına girdiğinde sevdiğin başkasına arkadaşların hayata koşuyor ne acı dimi aslında böyle yalan bir dünya işte..
çocuklu dul sıfatını almak istemeyen kadındır.
babasız bir evlat dünyaya getirmek istemeyen kadındır. çocuğun ileri ki yaşlarında üzülmemesi için mantıklı olabilcek bir eylem.
bakire değildir. *
--spoiler--
babasız bir evlat dünyaya getirmek istemeyen kadındır. çocuğun ileri ki yaşlarında üzülmemesi için mantıklı olabilcek bir eylem.
--spoiler--

babasız çoçuk dünyaya getirenlerin, babasız büyüyenlerin suçu nedir? hiçbir şey bir canlının yaşam hakkının elinden alınmasından daha üzücü olamaz.
doğuracağı çocuğun sorumluluğunu tek başına üstlenemeyecek bir kadın olarak, doğru hareketi yapmıştır. aksi halde, ziyan-zebil olurdu o çocuk.
eğer gerçekten sevmiş olsaydı o kadın, o karnındaki çocuğun tek yasam sevinci, umudu olacağınıda bilirdi. sonuçta ölen eşinden bi parça yaşatmalıydı.
hayatın ne kadar acımasız ve boş olduğunu idrak ettiren hikayedeki kadındır.

yaptığı her ne kadar bize ters gelse de "acaba o kadın yerine olsak, biz ne yaparız" diye düşünmelidir herkes...

şahsen ben dul bir bayanla evlenecek olsam çocuk sahibi olmamasını isterdim...
babasız cocuk büyütmeyi maddi ya da manevi imkansızlıklardan dolayı göze alamamış kadındır. (bkz: kolay mı sandın)