bugün

sahne sanatları bölüm başkanlığını doç. dr. sema göktaş'ın yaptığı, hereke'deki kampüsünde geleceğin sanatçılarını yetiştiren sanat okulu.

bünyesinde: oyunculuk, yazarlık, sahne tasarımı, resim, heykel, seramik, grafik, müzik, fotoğrafçılık gibi bölümler mevcuttur.
hereke'de bulunan ve bir kampüsten çok prefabrik siteleri andıran fakülte.

grafik bölüme ulaşmak için ufak çaplı bir tepeye tırmanmak.
kocaeli üniversitesi bünyesinde umuttepe dışındaki tek taşınmayan 4yıllık fakülte.
grafik patikasını hergün arşınladığım,projelerle bitmek tükenmek bilmeyen gecelere merhaba dediğim okulum.
şehrin göbeğindeki yerleşkedir kendileri..
oyunculuk bölümüne girişlerin kolay olmadığını gördüğüm fakülte.
''fena hatunlar var beaa'' diye duymuştum, nasib olmamakla birlikte, umar o umar umar.
herekeden sonra anıtpark fazlaca lüks gelen kampüs olmuştur. herekede çayır çimen sere serpe hali iyiydi güzeldi, öğrencilerin bu duruma alışması biraz zaman alacak gibi de duruyor. zaten okulda tarih itibariyle halen tadilatlar devam etmektedir. bitince güzel olacak mıdır? evet olacaktır. hereke özlenecek midir? inan kestiremiyorum. sahne sanatları ve heykelin hali dışında benim için buraya taşınma iyi ve güzel olmuştur. yakın zamanda diğer bölümleride burada görmek ümidiyle entry'me son veriyorum.
Hereke sahne sanatları tayfasına mensup olduğum. Güzelim fakülte hereke'de heykel ile birlikte piç gibi kalmış. Herkes herkesi tanır çünkü her yıl 10 kişi alınır ama genellikle sınıf bazında katılım 6 kişi filandır. 3 sınıfı toplasın (tasarım, yazarlık, oyunculuk) 70 kişiyi geçmez. Göz ucuyla da olsa tüm fakülte öğrencilerini bir gün içersinde görme ihtimali var. Bu bazen eğlenceli de olsa bazen çok sıkıcı olabiliyor. insan aynı insanları görmekten sıkılıyor.
Ayasofya cami olsun diyen Anadolu Gençlik üyeleri tarafından kampüsün önü işgal edilmiştir. Dünden beri devam eden olaylarda polis de ne kadar taraflı olduğunu bir kez daha gözümüze sokmuştur.
Güzel sanatlar fakültesi dekanının içeri kimseyi sokmaması da ayrı alkışlanacak bir durumdur. Anadolu gençlik fatih in torunları olduğunu iddaa ederek fakülteyi ve dinsiz(!) beyinleri feth etmeyi kafasına koymuştur.
ancak 2 yılda, parça parça, bölük pörçük taşınabilen, atölyede heykel yapmaktan bıkmayıp bahçesine arada bir çıktığım güzel fakültem. kantinci amcası da zamlara isyan edip diğer kantinin kapanmasını fırsat bilerek aynı gün her şeye zam yapmıştır ki ayıptır adamda utanma diye bir şey olur!
5 gundur sınavlar için istanbul-Kocaeli gidip gelerek ömrümden çalan okul olmuştur. Tabi kazanalım orası ayrı.