bugün

kesinlikle doğru olan önermedir. anadolunun çoğu yerinde kadınları çalışmasına erkekler * izin vermiyor. doğal olarak kadın da çalışmadan ihtiyaçlarını yalnız eşinden aldığı parayla karşılıyor. kadın illaki bir takım alternatif çözümler bulabilir, ** ama biz bunları tasvip etmiyoruz.
kadın işten gelen kocasını hemşire kıyafetiyle karşılar ve şarkısını söylemeye başlar..

cüzdanını çok sevdim, çıkar onu bebeğim.. hadi gel avmye gidelim..
karşılığında kadın parası tatlıdır diyen erkeklerin sayısının çoğalmış olduğu gerçeği vardır.
para kazanıp bir kadına yatırmak kadar salakça bir düşünce olamaz. illa kadına para yatıracaksam birden çok kadına yatırırım ve kesinlikle rus olur.
Kadini pasifize etme alt anlami barindiran ifade.
bir kadın bunu hak, ve kendine reva olarak görüyorsa gitsin pencereden atsın kendini zaten.
hayat müşterektir. kadınların koca parası yemek için çalışmamasından ziyade kendi ayakları üzerinde durması, kendine güveninin artması için gereklidir çalışmak. çalışmak kadınların en doğal hakkıdır. buna izin vermeyen erkekler geri kafalıdır sadece.
paralı kocayı bulan kadın için düşünülesi en güzel fikirdir.
erkek eşinin böyle birşey dediğini duyarsa üzülür.*
uzatmanın alemi yoktur;
afiyet olsun.*
kadını köle kılan düzenin saplantılı fikirlerinden başka bir şey değildir bu!

Ne demek bir başkasının parasını yemek, ya da eşinin kazandığı paraya bu gözle bakmak ya da en doğrusu eşine "para" gözüyle bakmak.

En güzel en tatlı para insanın kendi kazandığıdır da evlilikte para ayrımı diye bir şey olmaz! Olursa o evlilik biter, tecrübeyle sabittir.
(bkz: alışveriş tatlıdır fatura hep saklıdır)
doğrudur be, o kadar güzelliğin bir bedeli olmalı.

güzel olsun, bakımlı olsun, mis gibi koksun, ojeli olsun, elleri yumuşacık olsun bir de beni sevsin tüm param onun olsun.

yemek, temizlik filan bekliyorsam namerdim.

bu da benim hayat görüşüm.
zamanla kadının ezileceği, ilişkide silikleşeceği önermedir.
kişiden kişiye değişen önermedir.
o tatlıyı yemeyi nasip eyle inş.
orospu ruhlu kafa koparanuslar tarafından desteklenen durumdur.

orospuluğunu legal hale getiren kadın lafıdır.

Allah uzak tutsun bizi böylelerinden.
Şeyma subaşı’dan alıntılar.
Böylesi el üstünde yemin olsun.

Tnm: bir slogan.
Başlıkta yazanları okudum ve ikna oldum. Hak mıdır bilmem ama bundan sonraki kariyer hedefim bu olacak sanırım. Yetti kendimi paraladığım. *
Bu arada, para yedirmek demek, hanıma aylık sınırsız akbil vermek değil. Bu konuya da açıklık getirelim. Hehe.

Bence hali vakti verindeyse adamın bir çay içsinler esra hanım.