bugün

http://img.hurriyet.com.tr/_np/7353/26527353.jpg

ben baska birsey demiyorum.
ortada bir zafer yoktur. ama illa var diyorsanız bu zafer abd nin başını çektiği koalisyon uçaklarınındır.*
(bkz: amerika kucağında zafer kazanmak)

malum ırkın sözde zaferidir. tarih kitaplarında etekli direniş olarak geçer.
Haklı türk gencidir. Etekle kaçışanlar kime metres olmuşlar da zafer! Kazanmışlar deyu şaşırır.
halen kürt halkını tebrik etmeden bişiler uyduran gençtir cahildir.
türkiye'den geçişler olmasa uçaklar ışidi bombalamasa nasıl salya sümük ağladıklarını görmeyen türk gencidir. ulan abd ye bile laf atmaya türkiyeyi kötülemeye devam ediyorlar. nasıl bir yavşaklıktır lan bu. abd ışidi bombaladı türkiye geçişlere izin verdi vesiz sadece iki kurşun sıktınız boş meydanlara. bunun adı da zafer oldu. ulan taş yağacak.
Dış güçlerin desteği olmasa kazanamayacağınızı bilen, hatta buna rağmen yenilmenizi bekleyen türk gencidir. Zafer sizin olsun. It sürülerini ülkemize sokmadığınız için teşekkür ederiz. Keşke hep böyle zarar vermeden savunsanız. Malesef çok çabuk tahrik olan bir milletsiniz. Bu kadar yıldır size kardeş muammelesi yapan türklere bir terör örgütünün kışkırtmasi sonucunda kalleş olmuş bir toplumsunuz. Iyinizde var kötünüzde. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi. Sadece coğrafi koşullardan yaşadınız zorluklarınızı ve bunun türkiye devleti ile pek ilgisi yok. Daha fazla ilgilenebilir miydi başımızdakiler? Evet. Neyse ben bir şey demiyorum.
Okuyunca duygulandırmıştır. Bu onurlu mert uygar insanların yiğitçe vuruşarak ahaha yok yazamıyorum valla zaten altıma işedim gitti abdes yatsıyı kılmadan.
afallamamış, aksine amerika'nın yardımıyla kazanılmış bir savaşı görmüştür.
işid ile kürt kardeşlerimiz arasında yaşanları gördükçe afallıyoruz vallahi hele bunları gördükçe iyice mavi ekran veriyor insan.
görsel
görsel
görsel
https://youtube.com/watch?v=Z_zf7GPQqxU

hepiniz aynı boksunuz bu bir gerçek. birbirinize karşı savaşsanız da toplanıp ülkelere savaş açsanız da. sizin yaratmak istediğiniz kaosa karşı çıkan herifleri de tek tek ya öldürdüler ya da etkisiz hale getirdiler.
Işidin kobaneye saldirmasi abdnin rusyaya uyguladigi ambargonun bir sonucudur, eninde sonunda zaten cekilecekti ortada bir savas ve zafer yok.

Demek isterdim ama kürte laf anlatacagina deveye hendek atlat.