tanım: söz konusu olaylarla ilgili yorum yapmanın artık elzem olduğunu düşünen yazar serzenişidir.

Evet benim KOBENECi solcu (!)Arkadaşlarım bu meseleyi de insanlığa dayayıp kendinize sosyal demokrat dediniz ya aklınıza sokiim sizin , milliyetçi Arkadaşlarım sizde IŞID I kendinize dava Arkadaşı edip milliyetçi ettiniz ya sizinde aklınıza sokiim,
benim PKK cı Arkadaşlarım ( Kürt veya Türk demiyorum Altını çizmek istedim) savunduğunuz PKK ,Türk askerini vururken düşmandı da şimdi Türk askerini götünüz için size destek Olmasını mı ? istiyorsunuz.?

PKk yı o bölgeden var eden nasıl ki BOP un temsilcisi ABD ise IŞID i de bölgede var eden ABD

PKK yı savunarak da ABD destekliyorsunuz
IŞID i savunarakta.

Sonra kimse karşıma çıkıpta niye taraf olmuyorsun demesin. Bu iki ABD beslemesi it çatışırken ben kalkıpta ABD ci olmamı bekleme

Ben ATATÜRKÇÜYÜM ARKADAŞ BENIM TARAFIM TÜRKIYE CUMHURiYETiNiN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜDÜR.

PKK cı Arkadaşlarım Musul,Kerkük de IŞID katliamlar yaparken niye sesiniz çıkmıyordu. Ki Musul'u barzani Dediğiniz Babanız teslim ettiğinde IŞID de ,Suriye'de birçok şehir ve Köyde işkenceler yaparken nerdeydiniz ?

Türk askerine Doğu illerimizde işgalci kuvvetleri diyordunuz. Şimdi koruyucu meleğiniz mi oldu

Biz aktütünü , Şemdinli'yi,Yüksekova'yı ve birçok yeri unutmadık.

Işid için konuşacak olursa kestiği küçücük çocukların kafasını da unutmadık

Işid de PKK da aynı yolun yolcusudur. Bunların secdelerinin de ABD olduğunu iyi biliriz.
Bunların birbirine girmelerinin sebebi ise petrol kuyularının pazarlığında birbirleriyle ters düşmesidir.

Sizlerde anca bayrak edin kendinizi

Bugüne kadar Türk veya Kürt Laz veya Çerkez diye Ayrım yapmadık yapmayacağız da. Her ne şekilde ve etnik kimlikte olan her kimseler ABD mandasında Türkiye'nin kuyusunu kazıyorsa benim için birer it dir.