bugün

çok bahtsız bedevivari bir olaydır. şöyle ki; az önce evde hem de bilgisayar masasının üstünde karınca görmenin dumurluğunu yaşarken, bir anda o sevimsiz yaratığın şaşkın bakışlar eşliğinde klavyenin enter tuşunun üstünde gezerken aniden klavyenin içine düşmesiyle vuku bulmuş olaydır. akabinde klavye bir hışımla alınıp karıncanın düşmesi için ters çevrilerek altına vurulur fakat klavyenin içinden hiçbir şey çıkmaması sonucu umarsız bir tavırla entry girmeye devam edilir. ''şu an belki de bastığım tuşların altında ezilen bir karınca var'' düşüncesi sarmışken, ''amaann kendi kaşındı, ben mi düş dedim klavyenin içine'' denilerek fütursuzca entry girmeye devam edilir. * *
tuşlara daha nazik basma hissi uyandıran olay.
an itibariyle karıncanın sağ salim klavyenin içinden çıkmış olduğunu farketmemle son bulmuş olaydır. * *
karıncanın klavyede yuva yapmasıyla sonlanabilecek hadisedir. klavye, beş bir yerinden mikro tüneller açılmış bir şekilde teknik servise teslim edilir.
(bkz: klavyeden kurtulan karincanin ilk sozleri)
(bkz: atan alir spor un klavyesi)
hayvanları koruma derneklerinin seferber olacakları durumdur.
laptopu karınca basmasıyla daha vahim hal alan bir durumdur. aksam bilgisayarı halının üstünde bırakıp sabah uyandığımda her tarafının karıncalar tarafından sarılmış olarak buldum, ne kadar temizlersen temizle içinde karınca olduğunu bilerek işlerinin yoğunluğu nedeniyle ayrı kalamayacağımdan servise de götüremiyorum, bir haftadır böyle kullanıyorum, ilk gün arada sırada biryerlerinden karıncalar çıkıyordu ama sanırım kalanlar mortu çekmiştir, bazen hdd gürültü çıkarmaya başlıyor ve ben de bilgisayar hatalarına bug adının verildiği hikayeyi hatırlıyorum.
(bkz: bocegin klavyeye kacmasi)*
bilgisayar basinda hem yemek yiyip hem de entri girmenin göstergesidir. ara bul senin olsun.
karıncanin okuma yazma merakıdır.
bu karınca büyük ihtimal japondur zira türk karınca yan gelir yatar ve japon olmasından dolayı harakiri yapıyor olmasından da şüphelenilmelidir.
klavyeye dokunmaya kıydıramayandır. küçük bir canlının yaşam mücadelesine destek oldurandır.
klavyeyi ters cevirip saga sola dogru sarsmaniza neden olacak olaydir.
(bkz: klavyeyle iyi giden seyler) *
ses yüzünden karıncanın delirmesiyle sonuçlanacak olaydır.
buradan da karıncalarda kulak var mı? karıncalar nasıl duyar gibi sorularda ortaya çıkmakta.
karıncaya yazık olmustur.
aylarca ordan çıkmayacağının garantisidir. o klavyenin içinde ömür boyu yetecek erzak var o karıncaya.*
karınca duası yazma amacı güdüyor olabilir.
içerde yaşayan böceklere yeni bi arkadaştır o.