bugün

son sahnesiyle kendini bi nebze de olsun kurtarmış filmdir.7/10'luk bir film.
şeref neydi ? sorusu ile başlayan beni biçim biçim sinir eden bir film. yorum yapanlara baktım yaşamayan bilemez falan filan. baskı altında bir insan nasıl yaşayabilir ki bir yerden sonra elbet de patlak verecektir. beklenmeyen bir son. boş zamanlarda değerlendirilebilir.
gerçek bir hikayeden esinlenmiş. insan neden sabreder sorularını aklıma getirdi. bu kadar ağır küçük düşürülen bir insan neyden sonra karşılık vermeye başlar ki? karşılık vermemesi olası mıydı? bu durumdan kurtulması nasıl sağlanırdı?gibi sorular nedeniyle psikoloji de kendimi eğiteceğim.
sonu daha efsanevi yapılabilirdi.

şu haliyle bile 7/10.
terleye terleye sonunu zor getirdiğim film.

o kumsaldaki sahne hariç hepsini bende yaşadım çünkü. içim parçalandı.
--spoiler--

o tipini siktiğimin paulu kafadan yedi ya neyse rahat bir uyku uyudum dün gece.

--spoiler--

gerçek hayattaki anderslerin paulların o gülüşen kızların izlemesi gereken film. belki biraz olsun ibret alırlar.
dram türünde çekilmiş 2007 yapım bir estonya flimi. yaşanmış bir olayı flime aktarmaları güzel bir şey. ama keşke yaşanmasaydı denilebilecek türden. insanı ekranın önünde kin nefret ve acıma duygularıyla baş başa bırakıyor . imdb puanı 8.1 . tavsiye eder miyim sanırım etmem gerek yok böyle bir flimi izlemeye. boş zaman değerlendirecekseniz olur.
Vakti zamanında Sempati duyduğum Merak ettiğim bir ülke olduğu için estonya'nın en meşhur filmini yani bu filmi bulup izledim. Filmi izlerken kanım dondu. Her seferinde Daha kötüsünü yapamazlar dedim ama yaptılar. Dehşete düştüm. Millet bembeyaz olmuşsun noldu dedi. Film bittikten sonra kendime kendime gördüğüm ilk estonyalıyı burnundan kan gelinceye kadar döveceğime söz verdim. iyiki ben söz tutan birisi değilim.
Az önce bitirdim filmi. Gerim gerim gerildim boyle rahatsiz edici sinir bir film yok. Imdb puani da yuksek bu arada. Her neyse. Columbine lisesi katliamina selam çakmış bir filmdir.
güncel Önemli Başlıklar