bugün

ifade alma ve olayları çözme konusunda bizim polislerin eline veren muhteşem teşkilattır. Şöyke ki;
sene 2003. okula yeni gelmişiz hazırlık öğrencisiyiz. kısmet olursa hukuk fakültesine adım atacağız buradan. Bir gün yurtta otururken, memleketten Kıbrıs'a araba getiren Aksaray'lı bir arkadaşım aradı.
-Kardeş acil polis karakoluna gel,
-Neden geleyim ,
-Sen hukuk okuyorsun kafan basar, bana yardım et,
-oğlum ben daha hazırlıktayım,
-olsun sen gel.
Arkadaşı kıramadık ve karakola gittik. Yaşanılan olay ise, bu arkadaşı kktc vatandaşı bir arkadaş aracıyla geçiyor ve tamponunun tozunu alıyor. Bu camdan çıkıp ''yuh be birader'' diyor, diğer eleman ''noldu be ya^^ak'' diyor ve karakolluk oluyorlar. Karakola vardığımda komiser her ikisini de karşısına alıp konuşmaya başlıyor.

Komiser: Baylar anlatın bana noldu?
Aksaraylı: Komserim bu arkadaş bana ya^^ak dedi.
Komser: E be ya^^ak bunun için geldiniz buraya? Ya^^ak bizde sevgi sözcüğüdür. Canım gibi. Bilmen sen bunun anlamını?

komiserin bu sözüyle herkesi bir gülme tutar ve bizimkiyle kıbrıslı arkadaş öpüşüp barışırlar. bu kadar güzel sulhe teşvik olur mu arkadaş dedirtmiştir. işte kktc polisi böyledir sözlük.
Kılık kıyafetleri zabıtayı anımsatan polislerdir.

Birde ben orada okurken bunların silah taşıyanına hiç denk gelmemiştim, yanılıyorda olabilirim.
kktc halkının ev kapısı açık şekilde uyuyacak kadar güvenliğini sağlayan ve en ufak sorunları bile çözen polistir.
ihbar ettiğiniz kaybolan yavru ördeklerinizi, aynı gün içinde bulup kapınıza kadar teslim edecek kadar çalışkandır.
edit: yaşanmış bir olaydır.