bugün

kontrol altında olmadığı durumlarda da işini düzgün yapmalıdır.
ortamın kalitesizliği.
etrafındaki insanlar bir nebzedir ancak en büyük etken insanın kendisini geliştirmesi, yenilikçi olması ve ufkunu açmasıdır.
gözleridir. dil yalan söylese bile gözler yalan söylemez.
kesinlikle telefon modeli ya da giydiği gömleğin markası değildir.
sadece güzel diye bir kadının ya da erkeğin peşinden koşmaması kişiyi benim gözümde kaliteli yapan kıstaslardan biridir.
kalp kırmamaktır.
kıvırmaması. kendi olması.

ona buna yalanıcam, yaranıcam, şekil şukul yapıcam diye lalelik yapmaması.
Benim gözümde haktır hakkını savunan arayan insan kalitelidir .
az konuşmaktır.
(bkz: merhamet)

Sanırsam insanı , insan yapan sey de tıpkı bunun aynısı.
erkeklerde olgun olmak, olgun davranmak. kızlarda dolgun olmak, dolgun davranmak.
insan sevgisi yeterlidir. dil,din, ırk, renk ayrımı yapan zaten düpedüz geri zekalıdır. sırf bir coğrafyanın parçası olduğu için kendini üstün gören geri arkadaşlar var.. ki bunu açıklayacak bir sosyoloji bilimi yok.
Laubali olmamak, başkasının fikirlerine saygı duymayı öğrenmek, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı olmamak, duyarlı olmak, fizik bilmek.
Empati yapabilmesi. Laf olsun diye değil tabi cidden yapabilmesi. Başkalarını anlayıp onları kırmamaya çalışması. Kimseyi hor görmeye, küçümsemeye çalışmaması.
namaz kılmak.
insanlara ayrım yapmadan değer vermek,

iyi olmaya çalışmak, iyi değilim ama olmaya çalışıyorum,

bir yardım istendiğinde onu yerine getirmek o yardımın hazzını içinde yaşamak,

kötü durumda olsan bile bunu millete yansıtmamak, herkes kötü durumda olabilir bunu yantısmanın bi anlamı yok. v.s v.s gider böyle.
verdiği sözü tutmaktır. En temelinde sağlam bir karaktere sahip olmaktır.
secde etmek ,kalp kırmamak,yardımsever olmak,idealist olmak.
Bilmediği konu hakkında konuşmamasıdır.
sahip olduğu paranın miktarıdır.

Ne kadar tipsiz, ne kadar görgüsüz, ne kadar godoş, ne kadar terbiyesiz ve dahi çok afedersiniz ar*p bile olsanız, paranız varsa, sizden kaliteli adam yoktur.

Bilhassa kadınların gözünde.
maddiyata bağlı olmayan, kolayca kazanılamayan; emekle elde edilen değerler olduğu kesindir.
en basitini bak söyliyim o zaman. dur la bi oku

çok konuşmamak.

valla bak, şimdi tabii bildiğin, kültürünün yettiği şeyler olur yardırırsın. yardıracaksın hakkındır.
ama diğer konularda ağzını çok açmayacaksın.

mesela arkadaşların klasik filmlerden mi hoşlanıyorlar. muhabbette açıldı.

yarrak gibi hemen '12 angry man ehe ehe' demeyeceksin. neden ? çünkü onu bilmeyeni zikiyorlar zaten.

durup aradan bi (bkz: the hustler) diyip ortalığın amına koyacaksın. gerekiyorsa (bkz: rear window) diyeceksin ama (bkz: psycho)
demeyeceksin. (bkz: il buono il brutto il cattivo) da demeyeceksin. diyemezsin de zaten. az konuşup muhabbetin bam telini iki tıngırdatıp çayından bir yudum alacaksın. sigaranı daha bir keyifli çekeceksin.

bak ortamda yükseldi kaliten bir tık.
gömleğin eteklerini pantolonun içine sokmak. bana hep kaliteli gelmiştir böyle erkekler. cemaat abilerinden bahsetmiyorum.
Haya, ahlak.
otobüs veya minibüslerde köşe kapmaca oynamamak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar