bugün

insan olmayan dünyaya insan göndermesini sormadın bunu mu merak ettin???
anlayanlar +1 verdi bile sen takılma fazla babali.
Dinlere bakış açısı böyle olursa gerçekten durum acınası olabilir. Bunu bir çok örnekle görüyoruz. Neyse konuya dönersek, öncelikle ortada,ötede bir tanrı yok. Çünkü zaten bizim üstüne konuşabileceğimiz hiç bir şey yok. Bizler bir hayali yaşıyoruz,gerçeği değil. Her şey aslında bir ve tek olan sonsuz nokta. Bu bilimsel bir ispatla gayet açık ortada. Ancak insan ve ona fısıldayan egosu (şeytan) yani milyonlarca yıllık bir evrimle hayatta kalmaya programlanan bu beyin, bizi gerçek olduğumuza ve bir çokluk içinde olduğumuza, her şeyin bundan ibaret olduğuna inandırmaya çalışıyor. Bunu da nasıl yapıyor ; tabiki duyu organlarımızı kullanarak. Lakin duyu organlarımız bize bilginin çok küçük bir kısmını gösteriyor ve bizi bir ilüzyonda yaşatıyor . Fakat gerçeklik dediğimiz şey sadece bir hayal ve herkese göre değisiyor. Bu bilgi elimizdeki bilimin hatta bilimin yanında binlerce yıl önce ortaya çıkmış, din kavramıyla adlandırılan, günümüzde de kurumsallaşıp çoğu zaman insanları bölen bir yapıda da anlatılmış. Anlatılan o yazılı belgeler doğru yorumlandığında her şey çok açık şekilde ortaya çıksada, yanlış yorumlandığında böyle başlıkların çıkması şaşırtıcı değil. O insanlar ötede bir tanrıya postacı gibi çalışmadılar. Bazı şeyleri algıladılar görünen ötesine geçtiler ve bu bizim de yapabileceğimiz bir şey. (bkz: third eye) Ayrıca Dinlerde anlatılan bir çok ifade semboliktir, fiziksel bir anlatım yoktur. Mesela şeytan kavramı hakkında düşünebilirsiniz. Şeytan bir ayna kadar yakın olabilir. Bunla ilgili ilerde yazmayı düşünüyorum ama şimdilik bu kadar...
inanmıyorum yanlış anlaşılmasın ama

zaten muhammed uzun süre ezberinde tutuyor
ebubekir kitap haline getiriyor osman çoğaltıyor.
bir kere. tanrı neden tek bir insanla konuşmayı seçsinki. madem hepimizin tanrısı hepimizle konuşmalıydı. eğer hepimizi aynı şekilde muhatab almıyorsa tadaletli değildir. eğer adaletli değilse zaten tanrı da değildir.
saçmalığın daniskası olan olay. ortalama ömürleri 70 yıl olan insanları sürekli tek tek bir köşeye çekip yüz yüze konuşmak varken kitap göndermek de ne demek ya. valla ayıp.
Aslında zor iş ya. Şimdi birisi ben dağa çıkıyorum vahiy geliyor bana elçiyim ben şu söylediklerimi yazın dese, o adama asrın dayağını atıp acilin önüne atarlar.

Çok mu materyalist olduk yoksa eskiden insanlar mı cesurmuş karar veremiyorum.

Ama birşeylerin fena halde değiştiği de çok belli.
hiçbir dinde günümüze ulaşan orijinal kitap yok. yani bu kitap işi biraz sakat.