bugün

Kitabı bitirmek için okuyan bir embesil daha kitap anlamak için okunur bitirmek için değil sana "beynine format at" kitabını öneririm bununla başla.
sanmıyorum. ben eskiden çok hızlı konuşurdum lakin kitap okudukça daha güzel. tane tane konuşmaya indirgedim. faydalıdır.

bunu diyen muhtemelen kitap okumayan biridir.
en azından (bkz: eşek hoş laftan ne anlar) atasözünü doğru yazmanızı sağlar.
kitapların geniş doğasını, yarattığı atmosferleri ve okuma açlığını bilmeyenlerin talihsiz yanılgısını vurgulayan yanlışlarla dolu cümle.
eğer ki elinize sevmediğiniz bir türde kitap alıp okuyormuş gibi yapıp boş boş bakarak sayfa ilerlerseniz, doğruymuş bir halta yaramıyor diyebileceğiniz başlık. ama ne istediğini bilen, okuduğundan bir kelime olsun kapmak isteyen, bitirmiş olmak için okumayan insan için her kitap bir hazinedir; öğrenilmiş bir kelime için bile kabul edilemeyecek yargıdır.
Sonuna kadar haklı bir tespit. Nerde işe yaramaz adam var, alayı bunlardan çıkıyor. Evet.
akıllı insan söylemi.

kitap okuyanların ülkeye ne katkısı var ? boş küme.
Anlayana yarar. Bir takim boklara yaramamiş olabilir.
ne okuduğuna bağlı.
donuz+

donuza alındı.
bir boka nasil bir yarar saglanabilecegini sorduran onerme.
Cahil yazar beyanı.
doğru tespit.
kitap okumak bir boka yaramaz onun dışında herkes okuduğundan feyz alıp faydalanabilir.
ama o da bokun sorunu.
Kitaptan anladığın Elif Şafak, Çağatay Akman falan filansa tabi bir boka yaramaz.
bahaneci bir tembel düşüncesinin dile gelmiş halidir.

gecenin bilmem kaçında internette göt atmayı biliyorsun ama, o ne boka yarıyor diye sorası geliyor insanın...
Güldüren gerçek.