bugün

Var bu tür insanlar etrafımızda.Sayıları da oldukça fazla.Bu tür insanlar kitabı zevk aldığından değil,yarın öbür gün muhabbeti açılır,yok genel kültür kasayım,kızlar kitap okuyan erkeklere bayılıyormuş,genel kültürlü erkekler çok karizmatiklermiş,diye düşünerek okurlar.

Tek amaçları herhangi bir ortamda kitap okuduğunu belli etmektir.Sanarki,Madam Bovary'yi,Ölü Canlar'ı sadece kendisi okumuştur.
Hayatında okuduğu kitap sayısı 30u geçmiyordur belki.

Böyle insanlara diyecek tek sözüm var:
Arkadaşım bak biz de kitap okuyoruz*,bizim de kütüphane üyeliklerimiz var ama gözünü seveyim sürekli muhabbetin içine sıçma.Sen geçen şu kitabı okuy...demedem ağzının ortasına 42 numara ayakkabıyla vurasım geliyor.
edit:sizin tanımınızı yaptığım için özür dilerim eksiyen yobazlar,cahiller.
evlat olsa sevilmez.
odtü'lüdür. gider kim milyoner olmak ister'e başvuru yapar, katılır. barajı geçemez.
aslında kitap okumayan kişidir.
instagram'a koyduğu fotoğraftaki çorbanın içinde kitap bulunan kişidir. instagram'a yemek fotoğrafı koyanları da kınıyorum buradan tekrar.
iphoneu oldugunu belli etmekten daha iyidir.
Anahtar - Cüzdan - Telefon setini masaya dizen tiptir aynı zamanda.
okumayıp reklam yapan insan tipidir. evet.
çoğunlukla okuduğunu anlamadığını da belli eder.
Entelektüel ve kültürlüyüm diye yırtınan tiptir. Fakat zeka kitaptan çıkmıyor malesef bunu idrak etmesi gerekiyor.
okudugu kitaplarin kendisine hicbir sey katmadigi(muhtemelen
en cok satanlar),gosteris budalasi insandir.
hiç anlamadığım tiplerdir.

tamam okuduğunu kitabı beğenmişsindir cevrendekilerde faydalansin diye önerirsin ama sürekli okuduğunu imâ etmek nedir??

özellikle sosyal medyada ki genellikle instagramda kahve ,pencere kenarı , kitap kombinasyonuyla fotosu olmayan yok olmayanı dövüyorlar sanki

neyse böyle fotosu olmayanlar olarak çok azaldık gelin şöyle bi sarılalım.. * .
Bir arkadaşından ödünç aldığı araba ile hava atmaya çalışanlar ile aynı familyadandır.
sosyal mecralarda okuduğu kitaplardan sayfaları çekip koyar, cümlelerin altlarını çizip koyar, koyar da koyar yani.

tebrikler çok kültürlüsün, en çok okuyan, bilen sensin. biz zaten hiç okumuyoruz, sapız biz. patatesiz.

ama koyma güzel kardeşim. sende kalsın. zor değil bak. tayyip'in göstermelik dini imanı gibi oluyor. hoş değil.

bir insan.
Şeker kullanmadığını övünerek belirten insan ile ölesiye yarışır.
namaz kıldığını sürekli insanın gözüne sokan tarzı insandır.
ben okuyorum. yani basbayağı okuyorum.
Okumayanları utandırmak için ve okumaya teşvik etmek için yapıyor olabilir. Bir yerde Aktivist.
son yıllarda otla bokla ( yedikleri, içtikleri, giydikleri) kendini belli etmeye çalışan sığ sürünün yanında çabası daha anlamlıdır.
böyle bir başlık açardı kuşkusuz.
iğrençtir, bu arada kitap okumak en sevdiğim aktivitemdir.
amk cahilleri okuyun benim gibi itici gıcık piçin teki olun subliminal mesajı veriyor. kendisi o mesajı vermiyor lakin biz o mesajı bu şekilde alıyoruz. okuyun abi okuyun da gözümüze sokmak nedir.
Ben bu tipi okuma hizindan ayirt ederim.
Plajda metroda cikardigi kitabin baslarindaysa henuz, 5 dk gecmesine ragmen sayfa degistirmediyse artistligine okuyodur.
Kitabi tek eliyle tutuyor, istahli istahli okuyorsa o adami severim. Sadece plajdan plaja kitap okuyan dallamalara kafam girsin.
elinde kitap olan kişi mutlaka dikkatimi çeker. ve ne okuduğunu çok merak ederim. yani okuyan değil okunan önemlidir benim için. o nedenle istediği kadar hava atsın, benim için boştur.
Kişi kitabı sosyal bir çevrede okuyorsa bu güzel bir aktivitedie.Ancak elinde kitap olmayıp ya dün kitabın şu sayfasındaydım şu kadar sayfa okudum,sizin gibi boş boş işler yapmadım,ben kitap okuyorum yaaa gibi cümleler kuruyorsa derhal bulunduğu ortamdan uzaklaşılmalıdır.