bugün

bezginliğin son noktası olarak adlandırılabilecek insan düşmanlığı durumudur. herkesin hareketi batar; herkesin sözleri iğneler. her insanın sadece olumsuz tarafları görülür.

bu durum kalınca bir çizgi ile çevlelenmiştir de bu çizgi aşıverildiğinde sanki herkes sevilecekmiş gibi gelir "sevgisiz" bünyeye.

"en dipte olunduğunda en tepeye yaklaşılır" durumu mudur? belki öyledir; belki de değildir..
Süperego'nun son aşamasıdır. Adamın egosu o kadar yüksektir ki kendisinden başka kimseyi sevmez dolayısıyla asosyaldir. Uzak durulması gereken insan tipidir ayrıca.
kimsenin mikinde olmayan durumdur.
çözüm değil. önemli olan sevdiğin kişilerin de gidebileceğinin bilincinde olmak. çok büyük hayal kırıklıklarına uğramamak.
Bende de var böyle bir huy. Sevemiyorum abi. Düşlediğim gibi olmuyor. Olmayınca da hiç olmuyor. Alışamıyorum, bağlanamıyorum, aşık olamıyorum... Kısa kısa sevgi motifleri gibi. Sanırım dayanılmaz bir insanım kimse de katlanamıyor zaten bana.
sevmemek değil o, sevememek olmalı bence.
Kimseyi sevmiyorum ve sevilecek insanda goremiyorum.
insan sevmeden yapabilir mi Karşısına ne kadar çok kötü insan çıksa bile illa iyi insanlar da çıkmıştır nasıl sevmez sevmeden insan yaşayabilir mi ki bu dünyada. Sevgisiz bir dünya olamaz bence
Şu aralar içinde bulunduğum trip türüdür.
Gidin benden az ötede yaşayın.
Hayat beni yavas yavas bu duruma dogru götürüyo ama kan bagim olan insanlara dahada yaklastiriyor.
Bana köle olmayı kabullenen birini bulsam sevebilirim.
kendini sev. sonrasını izle.
kuzenimin kedisinin davranış modeli. kedi eve hane dışında biri gelince toz oluyor. herkes gidene kadar ortaya çıkmıyor. insan sevmiyor hayvan. aferin kedi tebrikler , prensiplerine bağlı biçimde devam et hayatına.
Bir yaşam tarzıdır kimseyi sevmek zorunda değilim,sevmemek bir tercih meselesidir.