bugün

insanları seven ve onların kırılmasını istemeyen insan girişimi.
Yapmak istediğim fakat yapamadığım.
Sevdiğin insanlara küssen de uzun sürmez hemen barışırsın. Sevmediğin insanlara küsmeye bile tenezzül etmezsin.
Yani etme anacım bence biri hakkında nötr olmak, hiçbir şey hissetmemek hem daha yerinde bir hareket hem de senin tatlı canın için vazgeçilmez bir huzur kaynağı. Böyle böyle 5 seneyi dolduruyorum ve mutluyum.
benim yaptığım şeydir.

asla bir şeyleri kestirip atmayı seven bir insan değilim. şayet biriyle küsülecek kadar zıtlaşılıyorsa o safhaya gelmeden o kişi ile arama mesafe koyarım. yeri geldiğinde yine selamlaşırız.

ha o mesafe halihazırda çok sevmediğim insanlara karşıdır. çok sevdiğim insanlarla da yeri gelir tartışırız ama bir küsme kültürümüz yok. çok şükür diyelim.

gerçi vakti zamanında peder beye iyi küsmüştüm, tüm aile ben barışana dek aylarca dil dökmüştü.
evet küsersem iyi küserim. *
Eğer hayatta kimseyi küsecek kadar değer vermiyorsanız zaten olağan bir durum.
Küsmek yerine, gerekli mesafeyi koyarak, en asgari şartlarda biraraya gelmek en doğru olanıdır.
Küsmek, insanın ruhuna, maneviyatına zarar veren, iç kemiren tatsız bir eylemdir.
Salak insan eylemidir.
zaten halâ küsme kelimesini kullanıyorsa o insan daha miniciktir saf temizdir sakın bu tip biri ile küsmeyin.

birine küsmek nedir, ne içindir hiç bilmedim sadece egoist ve insanlıktan nasibini almayanların işidir küsmek.
insanları kırmamak için hep kendi kırılmıştır.
Bazen hayata küstükten sonra kişinin kendi adına aldığı karar, hata aramayı bırakıp akışına bırakmaktır.
Küsmek mı? Küsmek yenilgiyi kabul etmenin başka bir yoludur. Küsmeyin kimseye.