bugün

Aşık olduğumuza karar verdiğimizi ya da bize fikrimizi sorduklarını sanmıyorum. He eğer siz öyle düşünüyorsanız bence o aşk değildir be abi. (bkz: aşk olsa duramazsın).
insanın kafasını kurcalayan sorudur kimi sevsem aşık olsam aslında ilk hamleyi karşı taraf yapar ve sizde onu sevgili olarak görürsünüz.
Yuvarlak durum. Kesin olmak gerekir. Aslında bu iş kararla falan belirlenecek bir şey değil. Gerçek aşk kalpte kalandır. Görmediğinde varlığını bile unuttuğun değil. Sevdiğini yıllarca görmesen bile o senin kalbinde yeşerdi mi bir kere yıllarca kalır orada.
Hissettiğin aşk değil denmesi gereken kişinin kararsızlığıdır. Aşık olunca tek seçeneğin o olur insan birden fazla kişiye aşık olamaz aşık olduğu zamanda o kişinin kim olduğunu hemen anlar. Çünkü aşk bir seçim değil kalbinin emrine uymaktır.
Orospuluk alametidir.
Gerçekten aşık olan bir insanın içinde bulunamayacağı durumdur.
kendimizi tanimiyoruz ondandir.
Hiç aşkla ilgili felsefe yapmayın gayet aklım başımda ve yaşadım. Çok irdeleyerek düşünüyorum ama sebebini bulamıyorum. Mutlu muyum, evet.
kimseye aşık olmama durumudur bence. insan kime aşık olduğunu bilmez mi? hoşlanmak olsa sadece hadi neyse.
insan türüne aşırı hayran olmaktan mütevellit ortaya çıkar.
Bir de merhamet-acıma arası duygularla karıştırılırsa oh mis. Sonra fark edersin ki aslında onlara aşık değilmişsin üzülüyormuşsun falan.
Karışık durumlar bunlar.
(bkz: iki kadın bir adam)
kişi yüzüne karşı hissizlik. fakat dertli şarkılar dinleyince bir anda geliyor yine aşk. kimse de yok. karar verememekten çok bilememe durumudur bu durum. ya da gönlün sevgi açlığından kaynaklıdır.