bugün

bilenin değil ballı olanın kazandığı yarışma.
kenan ışık deyince aklıma gelen ilk şey.
hahaha şaka gibi kocaman profesörlere san joseph mezunlarına daya kımsenın bılemeyeceği ansiklopedik soruları allahın 19 yaşındakı bebesine mföyü sor diyanet işlerinin nereye bağlı olduğunu sor pes atv pes.
19 yaşında körpecik çocuğa benzeyen hukuk öğrencisine yarışma tarihinin en kolay soruları geliyor şu anda.
125.000 tl değerindeki soruda, nba şampiyonlarına verilen aksesuarın ne olduğunun sorulduğu yarışma. çok basit olmasın?
kanan ışığın kibirli ve yarışmacıyı küçümseyen tavırlarının devam ettiği program.
onca joker avantajına karşın en az 60 bin alamayanlara kafa atmak istiyorum.
boğaziçi üniversitesi'nin kantininde gerçekleştirilen program sanırım. her 2 yarışmacıdan biri boğaziçili. bir de başarılı olsalar gam yemicem. biri istanbullu olarak erguvanı bilemez, diğeri adnan menderes'i cumhurbaşkanı sanar. bu ne lan?
kenan ışık'ın, sesli sorularda çıkan bazı şiirleri kendi yorumlamasıyla insanı mest eder. tam yerini bulduğunu düşündüğüm sunucu ve yarışmadır, reklam arası yarışma vermeseler iyi olacak. bi' de mondi miydi, neydi, her reklamdan önce ve sonra çıkan o sponsor firmadan da, koltuklarla sevişiyormuşçasına zıplayan o abla olmasa çook daha iyi olacak.
başlayana kadar yarım saat reklam alan program. öyle gıcıktır ki gösterip vermemek neymiş çok güzel öğretir.
Başvuru formunda "başınızdan geçen ilginç bir olay" diye soru bulunan yarışmadır. Katılanların yüksek ihtimalle o kısmı yalan yanlış şeylerle doldurduğu tahmin edilmektedir. "Hepiniz mi enteresan hayatlar yaşıyorsunuz anam" dedirten yarışmadır.
an itibari ile 3 soruda 2 joker harcayan ve sanatcı gözüyle baktıgını iddaa eden gencin yarıstıgı programdır.
bu adamları nasıl alıyorlar buraya sorgusuyla baş başa bırakıyor insanı.
az önce embesilin biri katıldı. beynini evde bırakmış çıkmış gelmiş. gerçi olmayan şeyi nasıl bırakacak. bir de mimar sinan da okuyorum demez mi. mimar sinan hiç öss barajı falan istemiyor mu anlamadım.
kenan ışığın an itibariyle yarışan velede ağız burun büktüğü yarışmadır..
ne hakkın var senin insanları ezmeye, devlet kurumlarının uzantısını bilmiyor diye?
Madem bilgili, kültürlü yarışmacılarla yarışmak istiyorsun, bir genel kültür testi yap yarışacak adaylara program başlamadan önce..
kendine sanatçı diyen bir zat-ı muhterem ilkokul çocuğuna sorulsa kıçıyla cevaplayacağı soruları bilemiyor. hali, tavrı ise gel beni yamult diyor adeta. buyrun;

http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485
çıkan yarışmacıya göre soruların zorluk derecesinin ve konuların, o an ayarlandığından fena halde şüphelendiğim yarışma. mesela bilindik üniversitelerden birinin mühendisliğinde okuyan veya okumuş iddialı bir yarışmacı gelmişse sözel taraftan, edebiyattan kazık soru ayarlıyorlar. eğer yine iddialı bir kadın gelirse futboldan çoğu erkeğin bile bilmediği kazık bir soru soruyorlar. olayın sırrı iddialı görünmemekte. saf gibi görüneceksin. bak 60.000 tl'lik soru bile nasıl kolay gelecek? bu da yarışmacı adaylarına kıyağım olsun.

k.ı: hoşgeldiniz efenim, mesleğiniz nedir?
yarışmacı: ee boğaziçi üniversitesi endüstri mühendisliğinde okuyorum.
k.ı: yarışmada hedefiniz nedir?
yarışmacı: valla minimum 125 bin lira alacağımı biliyorum. 1 milyonu zorlarım.
k.ı: (sen şimdi görürsün) bu arada rejiden ayarı çekiyorlar.(rejiden hakkı ile gizli şekilde mesajlaşıyor.)
k.ı: pişt! hakkı şuna 5.soruda bi edebiyat sorusu çak! olmazsa 6. soruda maksim gorki'nin romanlarından birindeki kadın karakterin kaynının ismini sorarsınız. öptüm kib. bye)
k.ı: yarışma başlasın o zaman. dat dat dat!
eskiden kim 500 milyar(500 bin) ister yarışması olup varolan enflasyon nedeniyle kim bir milyon ister olmuştur.
liselilerin bok ettiği bir başka ortamdır.
ilk 2 sorunun türkçe sorusu olduğu ve yarışmacının en az 1 milyar kazanabileceği programdır.
dün geceki programında boğaziçi bilgisayar mühendisliğinde okuyan öğrencinin 1000 TL kazanması ve her soruda joker hakkını kullanarak kötü bir öğrenim hayatı olan bir diğer öğrencinin de 5000 TL kazanmasıyla; hak mı bu dedirten yarışmadır.
kısa bir süre önce başvurduğum yarışma.
ama sıra bana gelir mi beni çağırırlar mı bilemedim şimdi..
fatih kuzu gibi malları hiç mi elemeden geçirmediler merak ediyorum.
veya biliyorlardı da bu salak kesin bize reklam olur mu dediler orası da muamma.
amma velakin kuzu iyi reklam yaptı. *
an itibariyle büyücü bir teyze yarışmakta olan yarışmadır.
katılan ve en az 5.000 - 7.500 tl kazanan boş beleş yarışmacıları gördükten sonra, kardeşimle beraber başvurmaya karar verdiğimiz yarışma. an itibariyle başvuru aşamasındayım, eğer katılırsam sözlüğe selam çakıcam. kazandığım parayla da sözlük binasının önüne fıskiyeli havuz yaptırmayı düşünüyorum. hadi hayrola.