bugün

şu anda 60 yasındaki diyarbakırlı bir kekoyu yarıştıran (!) yarısmamsı.
ulan simdi bu keko mu yuzlerce adayı eleyip geldi oraya.
amaç (bkz: çözüm sürecine destek).
değişik tiplerin yarıştığı program. kendine güvenmeyen katılmasın şu programa aq.
En son Selçuk Yöntem'in ele geçirdiği ve uzun süredir süren bilgi yarışmasıdır. Sanırım yeni sunucusunu buldular.
Bütün gördüğümüz bu ilginç tipler mülakattan geçip de karşımıza çıkıyorlar.
nedense bilmem ne birincilerinin hemen ilk soruda elendiği, köylü teyzelerin de 15 binden aşağı almadığı programdır. sorular kişinin özelliğine göre zor da olabilir kopkolaylar da 'denk' gelebilir nedense. bir dakika bile sürmeyen mülakatta neye göre seçim yaptıkları da ayrı bir muamma.
kenan ışık olmadan tadı olmayandır.
Su an acayip yapmacik olan bi kizin yaristigi yarisma. Uzun zamandir boyle bi yapmaciklik gormemistim. 15 bine gelirse buyuk sans.

Edit : 7.5binde birakti. Hala yapmacikliga devam ediyor.
o kadar başvuruma rağmen bir milyonu alacağımı bildikleri için mülakata bile çağırmadıkları yarışma.

uludağ sözlük olarak yazar kasa cok yazar'ı kim milyoner olmak ister'de görmek istiyoruz kampanyası başlatırsanız sevinçten ağlarım.
kenan Işık'ın durumuna hatırlatan ve acil şifalar dilettiren program.
kenan Işık'ın durumuna hatırlatan ve acil şifalar dilettiren program.
Pazartesi çarşamba cuma gece 23.45 te yayınlanan yarışma idi. Ta ki bugüne kadar. Bugün yok, bildiğin yok yani. Oysa bugün çarşamba idi.
(bkz: ben)
yarışacak boğaziçi üniversitesi öğrencisi kalmadığından dolayı bu gece yayını olmayan sözde bilgi yarışması.
az önce barajı geçen bir amcanın "siz kimsine hııaamına" bakışı attığı yarışma.
An itibariyle yarışan bayanın seyircilerde ki kardeşi beni kalbimden vurmuştur.
şuan yarışan ak sakallı amca sanırım ekşi YadA Uludağ sözlükten. Sorulara tanım yapmadan cevap vermiyor. format dışına çıkarsa yarışmadan elenecekmiş gibi bir aurası var
Selcuk yontemin agzina sictigi program.
en itici 2.kızın yarıştığı yarışma.

1.si tabi ki sürekli ayy kenan beyy diyen kızdı.
soru:sınıfta yoklama alırken öğrenciler nasıl cevap verir ?

şıklar: burda , canım, hayırdır, efendim..

az önce sorulan sorudur. ve çok güldürmüştür.
Evde Açtığımız an Yok artık bunu da mı bilemedi sesleri yükselir. Belki de insanlar egolarını tatmin etsin diye var.
Üniversitemden (boğaziçi) bir çapsızın daha aptal bir soruda elendiği yarışma.

Yarışmacının kendisini görseniz bir kibir, bir kibir; yok ona arkadaşları çok cool derlermiş, yok onu hiçbir şey sinirlendiremezmiş, hiçbir şey yıkamazmış, birlikte geldiği arkadaşı da yağladı balladı.

Neyse yarışma başladı. Bizimkisi o kurbağa gözleriyle bir cool bir hızlı ki sormayın, daha selçuk bey soruyu bitirmeden atlıyor. Arkadaşıma dedim, 15 milyarı göremeyecek bu.

Soru: "Sıtma görmemiş" hangisi için kullanılır?
Şıklar: Göz, ses, çiçek, ayak (vb benzeri bi şey)

Bizim çapsız, o itici soğukluğuyla yeni gelinin yarrağa atlaması gibi "c çiçek son kararım" dedi ve tabi 1000 liralık çekle siktir edildi.

A olm, hayatında hiç mi Ömer Seyfettin okumadın? Bir kere bile ince Memed'i eline mi almadın? Hiç mi Zülfü Livaneli, Ahmet Kaya dinlemedin? Hiç mi Yer Bakır Gök Demir'i izlemedin? Hiç mi köşe yazarı okumadın? Hiç mi mahalle sohbetlerine denk gelmedin? Hiç anneannenle oturup kalkmadın mı? Bu sorunun yanıtını bilmemen için Yunanistan'da yaşıyor olman gerek.

Tabi o "ben her şeyi bilirim" havasıyla seyirciye de sormadı; dört jokeriyle bağıra bağıra elendi.

Bu basit sıradan bir bilgi yarışması değil; iyi bir genel kültür yarışması. Adamlar ansiklopediyi açıp Türkiye'nin başkentini soralım demiyorlar. Genel kültürünüz eksikse düşünmeyin bile, boğaziçili olsanız dahi.
Şu unideyim yok kitap okurum diyenlerin hepsi jokerle 15 bin tl ye anca geliyo nasil is anlamadim.
Mülakat için aradıklları program. Tabi ilk başvurumu Kenan ışık'lı dönemlerde yapmıştım ama neye niyet neye kısmet. Zaten 2 mülakat filan varmış,ilkinden sonra dönerlermi bilinmez. Ben buraya editler, görevimi yaparım.
Artık boku çıkan yarışma.
eskiden güzeldi.
şimdi çıkanların hepsi ya ODTÜ ya itü ya gazide okuyor amk.

sanki bu memlekette başka üniversite yok...
Ben isterim.
güncel Önemli Başlıklar