bugün

mesela kaç km ?

prensip sahibi insanım neticede ve misal ben en fazla 783 km uzaktaki birini sevebilirim...

hadi yuvarlak 785 olsun ama bir metre daha uzaktaki birini sevmemi beklemeyin benden, bekleme beni zebra kaşlım.
kimbilir belki de büyük patlamadan sonra evrenin bambaşka bir yerine savrulan bir parçasını bulmuştur.
kılometrelerce uzaklıkta aradaki sevgi bağları bir bir kopacağından olmayacak durumdur.
mesafe sadece kilometre demek değildir .
yanında oturan deli gibi aşık olduğun biride sana uzaktadır .
kulağına eğilim 'seni seviyorum' demek için çırpınırsın ama diyemezsin .
işte bu kilometrelerde de kötüdür .
121 km ötede.o beni sevmiyor sevmiyor sevmiyor olmuyor olmuyor olmuyor.
Malliktir. Siz severken mala başkaları vurur.
kolay değildir, aklın hep orada olur.
şu an yaşadığım durum. zordur. haber beklersiniz, meraktan çatlarsınız.
karşımdaki kişi bi de seni sevmiyorsa ölümdür.
göz göremeyince gönül unutur... bu bana paranoyaklığa iten ilişki gibi gelir her nedense...
platoniktir, sonuçta karşılıklı bile olsa karşılığı sağlayan gerçeklik yoktur.
karşılıklı güven varsa, ucunda evlilik bilmem ne gibi ciddi bir bekleyiş varsa, sadece bir süreçse bu mesafe (2-3 yıl/ay) beklenir. Aksi takdirde bahsi geçen sevginin gözden geçirilmesi kişinin psikolojisi adına uygundur.
Uzaktayken bile seviyorsa bir muddet katlanilabilecek bi durumdur. Fakat seni sevmiyosa yaninda olsa bile ne fayda...
ayakların dibindeki hazineyi bırakıp uzaklardaki bir hayalin peşine düşmektir. gereksizdir.
şu an kokusu burnuma geldi ve o yanımda değil ve bu kokuyu unutacam yakında ,neden bu kadar üzülür seven insan neden
aramızdaki kilometre kadar yüreklerimizin de uzaklaşmış olması şimdi daha da arttırdı mesafeleri. şimdi o kadar uzaktayken ona sarılmak vardı ama olmuyir işte. artık o yok. bir de karşılıksız olunca bu uzaktaki kişiye olan sevgi kat kat yakar yüregi...
Aşk, kıskanÇık ve özlemin en üst seviyede olduğu ilişkidir.
birbirimizi seversiniz ilk başlarda konuşursunuz daha sonra karşılıklı olarak birbirinizi tanımaya çalışırsınız uzaklığın izin verdiği kadar biraz daha yakın olmak istersiniz fakat ulaşamazsınız. ama birbirimize çoktan bağlanmıştırsınız çünkü bu uzaklık size heyecan katıyordur.

sarılmak istersiniz sarılamazsınız.

birbirimize bağlandıkça daha fazla birbirimizi istersiniz ama ulaşamazsınız.

en sonunda anlarsınız birlikte olunamayacağını birbirimizden ayrılmak istersiniz ama olmaz her zaman birbirimizi çekersiniz. bağlanmıştırsınız bir kere artık ayrılamazsınız.

daha sonra bir süre daha devam eder bu bağlılık bu saflık karşımıza birisi çıksa bile bir ilişkiniz var dersiniz ama adı ilişkidir.

ama hikayeniz fazla uzun sürmez daha sonra iki tarafta sıkılmaya başlar bu sefer ani bir şekilde ayrılınır. arkadaş kalalım denilir fakat hiçbir zaman öyle olmaz.

zordur. ama sevginiz kuvvetli ise buluşmalar olabilir fakat her an yanınızda olan biri ile kilometrelerce uzaktaki birinin sevgisi bir değildir.

ama sevince ona ulaşmayı istersiniz. çünkü bağlandım dersiniz.

ilerdeki hayaller sizi yaşatır.
geri zekalı insanların düştüğü döngüdür. evet..
Zaman kaybı.
Oda beni seviyorsa tamam da o sevmiyorsa ben de bu kadar duygusala bağlayıp sevemem.
aranızdaki mesafeler kilometrelerden de uzak değilse, bir önemi yoktur.
hakiki sevgidir.
başa gelmeyen bilemez. bilen ise özleminden mum olur erir.
insanı, sevdiği insanın fotoğraflarına mahkum eder.