bugün

bu konuda ciddi bir hastalığı olan veya elinde olmayan nedenlerden dolayı böyle olan insanları tenzih ederek...

az biraz yemeği kesse ceylan gibi sekecek vücuda ulaşabileceği gerçeği karşısında halen dana gibi ortalıkta gezen insan artıklarıdır.

evet, nefret ediyorum. sebebi de kilolu olmaları değil, zayıflayabilecekleri halde bu konuda iradesiz olup öküz gibi yedikleri için. insan hiç mi aynaya bakıp "ulan bir tanecik hayatım var, o da böyle +50 kilo ile heba oluyor" demez mi kendine? sokakta görürsün ne giydiği kıyafet yakışmış ne yürüyüşü düzgün. "ne yedim ki ben ya, su içsem yarıyo" derler ama aslında çok yerler. yemiyorum derler ama kendilerini kandırırlar sadece. bir yakınım var üzerine çok düşüyoruz bu konuda oradan biliyorum. onlara sorsan hiçbir şey yemiyorlar.

güzel arkadaşım, kardeşim, abim ablam... birazcık yediğinden kıssan, dışarı çıkıp temizinden 3 km yürüsen 4-5 aya fit bir vücuda kavuşman mümkünken neden bunu kendine yaparsın? inan o kadar kolay ki ve zayıfladığında hayat o kadar güzel ki. hayat o zaman çok daha lezzetli, sadece bakma, gör ulan şişko patates!

ya zayıflayın ya da ölün lan. zira bu şekilde de yaşıyor sayılmazsınız. şişko patatesler sizi.

mis gibi motive ettim patatesleri evet. bu sinirle 2 ayda 50 kilo verirler.
Babannem fesat insan et tutmaz derdi Rahmetli. bakayım sen zayıf misin ? *
komik ama iyi niyetli oldugu icin kızmadım.

yanlis bir tercih bile olsa bu kisinin kendi tercihi oldugu için yorum değil saygi gerekir.
Obezite bir hastalıktır. Sigaraya ve uyuşturucuya bağımlıkla yeme probleminin farkı yok. Hatta sigara ve uyuşturucu çeşitli ilaçlar ve hastane tedavisiyle atlatılabilir ama obezite bir hapla ve birkaç ay rehabilite edilmekle yok edilebilecek bir olay değildir. Obeziteden çocukluktan beri kötü beslenme, taciz- tecavüz veya ölüm gibi büyük travmalardan da gerçekleşmiş olabiliyor. Ciddi bir psikolojik tedavi edilip kişinin de kendine inandırılması gerekir. Böyle söylediğiniz gibi 3 km yürü veya az ye değil mesele.
doğru tespittir. akıllı tip olsalar öküz gibi
yemez kilo almazlardı. bunlar hem
devlete hem millete zarar veriyor. yazık..
Yazara katılmakla beraber, özellikle ergenlik döneminde bu konuda eğitim kurumlarının tebdir alması gerektiğini düşünüyorum. Yatarak geçen bir ergenlikten sonra vücudu toparlamak çok zor olur ya da bana öyle geliyor. Bu potansiyeli olanları lisede kırbaçla spor yaptırmak ve ağır çalıştırmak lazım, al sana fıstık gibi gençlik.
Tanıdığım kilolu insanların çoğu zeki, çalışkan ve başarılıydı.
Yani böyle bir gerçek yok.
eğer aptalın biri kilonuzla alay ediyorsa,dürüm yapıp yiyin.
Aslında yanlış bir tespit.

Obez değil de 10-15 kilosu fazla olan kişi çok tanıdım. Bizim millette kilo problemi var zaten.. Çok karbonhidrat ağırlıklı besleniyoruz ne yazık ki.. Zaten spor alışkanlığımız da yok pek..

Tanıdığım kilolu insanlar, bayağı zekilerdi ya. Çok okuyorlardı ve ezber yetenekleri kuvvetliydi. Görsel hafızaları da şahane idi. Bir tanesiyle tartıştım ve beni o tartışmada yendi.. ahh acı hatıralar..

Vallahi bir tane obez gördüm, o da çok nemrut bir tipti.. Nereye götürsen oraya giderdi.. Biraz da salaklık vardı evet.. En basit şeyleri bile anlayamıyordu. Kiloludan kasıt obezse var biraz avellik evet..
kilo almanın yada zayıf kalmanın çok ya da az yemekle alakası yok.

daha çok bunlar genetik faktörlerdir.

aileniz genel olarak zayıf kişilerden oluşsun siz istediğiniz kadar fit kalmayı çalışın belli bir yaştan sonra yaşlanmaya başlarsınız.

bu hep böyledir.

yani bu kilolu olanların bir suçu değil.
hastalığı yoksa genetik felan değilse bende katılıyorum. mesela kızın birini tanıdım sözde kilo verecek. sabah yok diyet karışımı ye. at gibi yulaf felan sonra. yağlı kebap şerbetli tatlı çikolata göm ama diyet kola iç. iradene yenil kilo verecem diye kandır.

buarada kapitalist sistem uydurmus bir zayıflık kusursuzluk paranızı söğüşlemek için. sağlık olarak kilo boy indeksi göbek çevresi limitler içindeyse kilo problem olmamalı.

hafif göbekte olabilir basenide simidide ne var bunda. hafif kilolu olanlarıda eleştirenlerinde aptal olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Gerçekten buraya taşıyacak kadar takıntılı mısın bu konuya? hayır yani sana ne demenin de ötesi bu lan komik dkflfij
senin doğrun (!) zayıf olmak çok kolay lan nasıl veremiyorlar diye düşünüyorsun ki çok sığsın demek ki ya da işlem öncesi dönemde olduğun için benmerkezcisin üstelik ikinci durumun mümkün olduğunu sanmıyorum. insanlar kilo vermek istemiyor olabilir bunu hiç düşündün mü peki sinirleniyorum çünkü bu yazdıklarını küçük yaşta insanların okuduğunu ve klinik vakaları düşünüyorum sonra terapiye gelmesi gerekenlerin senin gibiler olduğu kanısına varıyorum.
Kilolu insanların değil ama bu başlığı açan kişinin aptal olduğu düşüncesindeyim. sen kimsin de insanları kilolu zayıf diye ayırıp üstüne birde aptal zeki diye ayrım yapabiliyorsun.