bugün

Bu şekilde ilkel düşüncelere sahip olan insanları hayal kırıklığına uğratacak bir yanılgıdır.
(bkz: yumuşak başlıysak uysal başlı koyun değiliz)
Benimdir efenim. insan gibi davranalım diyoruz üste çıkmaya çalışıyorlar. Ama bilmiyorlar ki sinirlenirsem 7 cihanı hamile bırakırım.
Geçen gün kantinde bi masaya oturdum, iki sandalye boştaydı. Kız arkadaşın biri geldi 'pardon saldalyelerden birini alabilir miyim' dedi ve alabileceğini söyledim. Birkaç dakika sonra denyonun biri ( erkek olduğunu tahmin ettiniz) geldi tek kelime etmeden çekti aldı sandalyeyi.. Kadınlarımızdan öğrenecek çok şeyimiz var dostum, çok.
Sonra birden parlayınca yüzlerinin aldığı hali görmeye bayılıyorum. Şuanlık kibar davranmaya devam, suistimal edenin ağzına sıçabiliyorum çok sükür .

Tanım:
Yaşadığımız coğrafyada sık sık karşılaştığım durum .
Açıkçası kibar insanların umrunda olmaması gereken durumdur. insanların düşünceleri, kişiyi ilgilendirmemeli. Dünyada sekiz milyar insan varsa, kişi hakkında sekiz milyar tane farklı düşünce olabilir. Bunları kâle alarak yaşayamaz insan.
Kibarlığın iki tarafı var. Kendine daha nazik yaklaşımı tercih etme tarafı var, bir de aman benden dolayı sorun olmasın tarafı var. Nezaketi önceleyip sana terso giden olursa onun frekansından gitmek en geçer akçe. Diğerini uygulayınca kendinden taviz veriyorsun, bir de karşı tarafa yaranamıyorsun. E ama desen tavrını eleştirip ataklık girişkenlik vurgusu yaparlar. Boşver kibar kardeşim, değil sorun sürtüşme dünya yansın gerekiyorsa. Sonraki can sıkıntına değmez.