bugün

şimdiki türk kızların çoğu dünya standartlara uygun güzel kızların yaptığı mimiklere çalışmalar gösteriyorlardır. amaçları daha sempatik, daha cimcime vb. kendilerine karakter kazandırmaktır. bunda herhangi bir yanlış görülmediği halde durulması gereken bazı noktalar vardır.

bıyıklı, şişman, kare çerçeveli gözlüklü (gözlük camı 0,00001 olduğu halde bile o gözlükleri takan ) tumblrdaki amerikan insanların yaşam biçiminden alakası olmadığı halde onlara özenen kızların mimik yapmaları doğru bulmuyorum.
mesela rihanna nın dudaklarını yan gerip dişlerini sıkan bir mimik vardır. ona yakışıyor. aslında kezban olmadığı için değil. sadece yakıştığı için. peki şimdi gelelim bizim kezbanlara; sen onu yaptığında (yapamadığında) sana iğreneceklerini hiç düşündün mü?
Aslında tamamen yeni bir özenti türüdür. Kadınların da özgüveni olmalı, ve bu güven mimiklere yansımalı. Ama bokunu çıkarmamalı. Sen başkasın bi kere, amerikalı değilsin. Hem her kız amerikalı gibi olsa, ne anlamı kalırdı amerikalı kızın? Sen kendine farklı olacak başka şeylere sahip olmalısın.

Artık bu "kare çerçeveli gözlüklerden" herkeste olduğu için nefret eder oldum. Eskiden azdı, bir güzelliği vardı, şimdi herkeste var, boku çıktı, elden ayağa düştü yaaa!!!

Kezban ne demek ya!?
neden türk kızları ve dünya standartlarına uygun kızlar olarak ayrıldığına anlam veremedim.

türk kızları da dünyada yaşamıyor mu?
sadece türk kızlarında mı başkalarına özenme gibi bi özellik var?
sadece türk kızları mı çirkin, kezban?
bu zamana kadar kaç 'dünya standartlarına uyan güzel kız' sevgilin/arkadaşın/bi tanıdığın oldu?