ülkemizde trabzonspor forması giymiş ingiliz yıldız. mehmet ali yılmaz'ın kendisine yamyam demesinden sonra trabzonspor'dan ayrılmıştır. oynadığı takımlar;
(bkz: arsenal)
(bkz: everton)
(bkz: nottingham forest)
basın:siz niye hiç yabancı transfer yapmıyorsunuz sayın başkan
mehmet ali yılmaz:aldık ya bi yamyam daha ne alalım

sonra
may:yamyam demek istememiştim ben arap demek istemiştim*

everton'a gider
may:gol makinesi dediler çamaşır makinesi çıktı adam*
kariyerini championship takımlarından cardiff city'de sürdürmekte olan forvet.
trabzonspor tarihinin en pahalı ama ellerinde patlayan transferi!ayrıca (bkz: forvet)
(bkz: çamaşır makinesi)
dalian atkinson'la aynı kaderi paylaşan ingiliz siyahi golcü.*
nottingham forest'tan trabzonspor'a 2.5 milyon paund, karadeniz ekibinden de everton'a 3 milyon paunda transfer olmuştur. trabzonspor'a zararın aksine, kar elde ettirmiştir...
kısa bir süre trabzonspor'da oynayan ve nottingham forest'te pierre van hooijdonk'un partneri olmuş golcü. 2005-2006 sezonunda wba'da oynadıktan sonra futbolu 2006-2007 sezonunda cardiff city'de bırakmıştır. şu anda ten sports'da premier league ve şampiyonlar ligi yorumculuğu yapmakta.
galatasaray'a 3, fenerbahçe'ye de 1 gol atıp* daha sonra yan gelip yatan ingiliz golcü. mehmet ali yılmaz'ın kendisine "yamyam" yakıştırması yapması üzerine trabzonspor'dan ayrılmıştır. everton'a transfer olmuştur. ayrıca kendisine uzun süredir gol atamadığı hatırlatıldığında; "ben milli kalecilere** gol atmayı severim" diye boktan bir açıklama yapmıştır. trabzon'a dair en çok hamsiyi özlediğini söylemiştir ayrıldıktan belli bir süre sonra.
trabzonspor'lu taraftarların ırkçı , söylemlerine maruz kalmış futbolcu.