bugün

genelde herkesle barış içinde yaşayan, güleç yüzlü, küçük şeylerden kendine mutluluk çıkarmayı iyi bilen insandır. çok sevilesi insandır kendileri.
benimdir. ayarı bazen fazla kaçırsakta kendimle dalga geçer sonra gönlünü alırım.
kendisini fazla ciddiye alan dingile oranla yeğdir.
utanmasam bkz ye ben verecegim insan tipidir. kendiyle barisik olmayi ve ozguveni gosterir diyenler olabilir. Ancak benim yorumum sadece bu insanin neseli oldugunu gosterir.
kendiyle alay edip dalga geçen insan gamsız olup dünya yansa umurunda olmaz.
samimi, sempatik insandır. Bu özelliğini karşı tarafı eleştirmede de kullanır. Sevilir, çevresi vardır.
konuşmayı bildiği sürece sıkıntı yaşamayacaktır.
dalga geçmeye yada alay etmeye çalışan kişi olmaya çalışan insandır.
okunduğunda iki üç defa düşünmemize sebep olan cümledir.

(bkz: kendiyle alay eden insan)
(bkz: kendiyle dalga geçen insan)
yeri geldiğinde bir saçmalık yaptıysam kendimlede dalga geçerim. (bkz: barisik olun kendinizle)
Ego denilen devasa duvarı yıkabilmis sevilesi insandır.
bu insanlarla alay etmek zordur. Ayar yenilir. Zira onlar bunu kendileri yaparak her türlüsüne karşı gelebilecek seviyededirler.
Yanlış yapan toy insandır. Atalarımızın bir sözü vardır: "fazla mütevazı olma, gercekten öyle zannederler." ben bu konuda da boyle düşünüyorum. Ne demek istediğimi anlatabilmisimdir umarım.
diğerlerine fırsat bırakılmadan, kişinin kendisiyle dalga geçme durumu. amaç da diğerlerinin dalga geçmesini önlemektir. "ben yeterince geçtim, size gerek kalmadı".
genelde hep şişman olurlar.
başkasına da?şak malzemesi olmamak için yapılan durumdur. bunu anlamamak içinde ergen mal olmak şarttır.
beyin olarak olgun, karakteri oturmuş, kendiyle barışık insan modelidir.
çok abartmaması gerekir. sonra bazı durumlarda artık ciddiye alınmıyor bu insanlar. bu da onları üzüyor. genelde herkesle çok iyi sohbet eden ama çok yakın olmayan insanlardır. hatta çoğu insan ile öyledir. bunun nedeni kendi gibi birini aramasından olabilir. bu konuda sıkıntılar yaşayabilirler. ama çok yakın olmadığı kişiler tarafından sevilirler.**
bu özelliğiyle cok kişiliği anlaşılamaz geliyor bana ama hayatla barışıksa tadından yenmez..
bazı şeyleri aşmış insandır, o insandan kimseye zarar gelmez, sarılın lan onlara.
işte bunu başaran, başarıyı yakalayan veya yakalayacak olan insandır, hayatla olan kavgada da hayatı yenecek olan insandır.
Alay etmek lafi ile dalga gecmek lafini karistirmis insandir.
olgun insandır, kendini tanımıştır, kendiyle barışıktır.
Bir arkadaşım var. Öküz desem değil, manyak desem değil..

-Sevgilisi terk etmiş. Oturmuş kendiyle dalga geçiyor,
*Nasıl da terkettirdim kendimi. En sabırlı adamı bile delirttim ya laaa...
-Annesi ile babası doğum gününü unutmuş.
*Anasını satiyim ne evlatmışım arkadaş. Doğduğum günü hatırlamak istemiyorlar. Haklı ulan adamlar.
-Arabasına kayan araba çarpmış.
*9 bin nüfusluk mekanda bir tane kaza oldu. O da benim arabaya çarptılar. Ne şanslıyım hee park halinde iken arabama çaprtılar. Kimseye nasip olmaz arkadaş!
-Yürürken karda kayıp düşmüş.
*Acayip artistik düştüm valla. Kıçımın üstünde 1 km kaydım valla. Az daha zorlasaydım buz pateninde ülkeyi temsil ederdim.

Deli midir? Akıllı mıdır? bilemem ama bazen en iyisini yapıyor gibi sanki.

Aynanın karşısına geçip sadece göbeği şiştiğinde ' eneee çorba içmiş somali' li çocuk gibi oldum' diyor.

Gülmemek içi bazen çok kasıyorum kendimi.
Ama biliyor yaşamayı. *

ZORUNLU EDiT: kENDiNi SEVEN iNSANDır. Helal olsundur.
Sempatik ve özgüveni yüksektir. Fazla da abartmasındır.