bugün

insan kendisi ile dalga geçebildiği ölçüde içinde barışıktır. Yani kendi kendi ile barışık insanların yapabilecekleri bir şey.
insanların yaparken aslında* kendilerini yücelttikleri eylem.

misal: "benim kollar da temel reis'e döndü anasını satıym bırakcam bu body olayını!!" ('dikkatini çekerim çok sıkı kas yaptım, süper kollarım oldu" diyor aslında..)
psikolojide kişinin kendisi için oluşturduğu bir savunma mekanizmasıdır.
Eleştiriyi kaldırmanın bir kıstası olmaması gereken durum. Eğer gerçekten eleştiriyi kaldırabiliyorsanız başkalarının sizle dalga geçmesi ( burada kast ettiğim aşağılama veya küçük gorme değil. Sizle bir konuda takılma, ığneleme) durumunda göstereceğiniz davranıştır.

Kendi omzuna en hızlı şekilde vurmaya çalışıp sonra " ya ben aslında güçlüymüşüm " demek gibi bir şey. Elin yumruğunu yemen lazım gerçeği görmek için.
aşırısı özgüven eksikliğinin net bir göstergesidir.

Edit: iyi okuyun lan.
biri sizinle dalga geçtiğinde küçük düştüğünüzü hissediyorsanız, bu hareketle kendinize destek atıp o durumdan sıyrılabilirsiniz fakat öz güveniniz başkalarının lafıyla sarsılmayacak kadar yüksekse bu toplara girmeye gerek yok, devam.
Keyiflidir. Özgüven azlığı mı çokluğu mu bilmem de ukala ve aşağılayıcı bir tavır dışında hem dalgaya gelir hem kendimle dalga geçerim. E gerçek ne yapalım haksız değiller. Hem öyle olunca karşıdan gelen kısıtlanıyor.

Konu Nick de gizli.