bugün

tuz ruhu ile söndürmek.
(bkz: yellemek)
üzülmek. insan ulan sonuçta. ama bir yandan da ebediyyen masum bir insana daha zarar vermeyeceğini düşünerek üzüntünün dozu azalabilir.
yangın söndürücü ile söndürülür. ateşte yanarak ölmesi bu sütü bozuk kişiye az gelir. söndürme işlemini bitirdikten sonra yangın söndürücü alınır ve uygun bir açıyla tamam tamam sakinim.
alevleri vurarak söndürdükten sonra hala cızırdamakta olan etine 2,5'luk coca cola boşaltmaktır. asitli asitli. ohş...
yanan pkklının üzerine molotof atmak.
dayanamayacağım durumdur. ne öyle leş gibi kokacak.

(bkz: ay kokar o)
öncelikle başka insanların can veya mal varlığına zarar vermek için atmayı planladığı molotof kokteyli elinde patladıysa, bu kişiye yardım etmek seçenekler arasında bile değildir. bunu şu şekilde düşünün karşınızdaki kişide silah var ve size doğrultmuş durumda, silahı elinden almazsanız sizi öldürecek, bu bilgiye sahipken silahı bir şekilde ele geçirmeyi başarırsanız siz bu insana ne yaparsınız? eğer hayatta kalırsa belki sizi değil ama sizin gibi kaç tane masum can alacak? kimse can almak istemez her ne kadar kendi canına kastı olsa da fakat bu kişi kendi kendini vuruyor ise yardım etmek zorunda da değiliz. bu kesinlikle insanlık dışı değildir çünkü insanlık dışı olması için karşınızdakinin insan olması gerekir. karınızı, kızınızı, annenizi, babanızı öldüren bir şahısın devlet tarafından yargılanıp idam edilmesini istersiniz hatta kendiniz istersiniz canını almayı, peki ya Türk askerinin, Türk halkının canına ,egemenliğine kast eden bir topluluğun, bu vatanın bütünlüğüne karşı savaşan bir teröristtin,bu toprakları savunmak, uğruna, sizleri ve değerlerimizi müdafa etmek için kanını akıtan sayısız şehide, saygısızlık yapan bir örgütün mensuplarının masum insanların canına yönelik bir saldırıda bulunup da başaralı olduktan sonra yakalanıp idamını istemezmisiniz?, peki bu saldırı başarısız olursa ve bu saldırgan kendini yaralarsa mı ne yaparız? size soruyorum humanist kardeşlerim bir katil yakınınızın canını alınca gözünüzü kırpmadan öldürebilecekken, bu güne kadar sayısız şehidin uğruna can verdiği bu vatana, bu insanlarının torunlarının canına kastı olan bir haine, kendini yaralarsa yardım edermisiniz?.
ay ben gülerim.
Benzin döküp yardımcı olmak.
yere yatırıp üstüne su dökmek. ama önce epey su içmek lazım. ha sıkışık anınıza denk gelirse ne ala.
pkklı katillerce hunharca katledilen, kundakta olduğu için çırpınamadan can veren bebeklerin ruhlarına fatiha okumak. bu katliamları yapan örgütün bir mensubunun yanışını ibretle seyredip, allahım cehennemde şiddetli azaba çarptır bu haini deyip dua etmek.
işeyerek söndürmeye çalışırım.
o ateşle sigaramı bile yakmam.
üzerine benzin dökmek.
hepimiz ermeniyiz, diye bağırmak.
üzerine hidroklorik asit + sülfirik asit dökülebilir. belki sönmesine yardımcı olur bu asit kim bilebilir ki. bilim için denemek lazım.
işeyerek ateşi söndürmeye çalışmak!
acıyarak seyretmek.
bu kadar boktan bir şey için kendini yaktı salak diye de mırıldanılmalıdır.
düşene bir tekme daha atmak. su veren itfaiyenin hortumunu sikmek.
ben ağzımda cigara ile: ateş var mı birader?
bir yanım; öfkeli, kinli, acısı taze ve hep taze olan yanım, benzin döküp çekirdek çitleyerek ateşi seyretmek isteyenlerden yana iken bir yanım; hala insan hala merhamet sahibi ve hala başkasının acısına gülmeyi onursuzluk sayan bir yanım da elinden geleni yapıp sonra o şahıs hayatta kalır ise adalete teslim etmekten yanayım diyor.

zor olanı seviyor insan her defa öyle değil mi? nefretin esiri olmak kolay, zor olan nefretle dolup insanlıktan çıkmamak.

"onlar" gibi olmamak, "onlar" dan olmamak.
odun atılmalıdır. tutuşsun iyice.
ölmeme ihtimaline karşılık üzerine benzin dökülür.
önceden benzin ile ıslatılmış iki tane sözlük pkklısı atılır yanan pezevengin üstüne.
güncel Önemli Başlıklar