bugün

kesinlikle tüm tabuları yıkıp düşünerek beyni parçalamayla mümkündür. insan şartlanmış hayvandır ve bunları kırması için çok çaba harcaması lazım. uç noktalara kadar gidip beyni bayağı bir yorması lazım bence.
Bedel ödemenize neden olabilir. ev, okul, iş yaşamınızda bedeller ödersiniz. eğer sağlıklı bir ortamda yaşamadıysanız birçok kişi bu yollardan geçer.

sağlıklı yaşam sadece fiziki olarak değil manevi yani ruhsal yönden de geçerlidir. kendinizi bulmanız zaman alır. hep başkalarının emri altına girdiyseniz kendiniz değil onların karar vermesini istersiniz. bu özellikle ailede yetiştirilme özelliklerinden kaynaklanır. karar alırken hep birilerinden onay beklersiniz, insanlar ne diyecek diye kafanızı yorarsınız bu da sizin hayatınızın gidişatını etkiler.
Zor durumlarda gösterdiğiniz davranışları incelemek ve rüya günlüğü tutmak bu yolda yardımcı olur.
insanın hayattaki yolunda sendelemeden, bocalamadan gidebilmesi, insani ilişkilerini sağlam temeller üzerine kurabilmesi için yapması gerekenlerdir ama çoğu zaman içe değil dışa dönük yaşadığımızdan ne kendimizi anlayabiliyoruz ne de kendimizi anlayamadığımızdan insanları.
bir bireyin bu hayatta yapabileceği en önemli durum.
tanınak ve anlamak başlıca bir problem iken bir de kendini tanıyıp anlaması efsane bir hadisedir.
bir ben var bende benden içeri.
yunus emre
istediğim lakin yapamadığım şey. Dünyanın en zor işi. Ayrıca bir o kadar da harika. Üstesinden gelindiğinde olgun insan sıfatını taşımaya hak kazanılabilecek olay.
Öyle birşey ki bazı mümkün bazı mümkün olamayabiliyor.
Kendimizi tanıdığımızı zannederken aslında kendimize birçok yabancıdan daha yabanci geliyoruz.
Bazı zamanda çok rahat tanıyoruz.
sokrates" in insandan isteğidir.
Zor şeydir.
Kendimi tanıyorum lakin bir türlü anlayamıyorum.