bugün

büyük deprem sonrasında kahramanmaraş'a yardım gitmediği ve binlerce insanın bu yüzden öldüğü için ağlayan halkın kendini muhabir mahlaslı youtubera vermiş olduğu ankettir.

https://twitter.com/bgyet...kdvITuWM8kSakRtA&s=19

alttaki tweetlerden şuna çok güldüm...

https://twitter.com/uyan1...REuuicbDNf72IomQ&s=19
belki de gerçekten akpnin maraş için yaptıklarını ve chpnin yapmayacaklarını görüyordur. deprem evlerini mesela. umrunda olmaz chpnin.
eğer mevcut yönetimden şikayetin var ise, alternatiflerine yönelirsin. hem mevcut yönetimden şikayet edip hem de yeniden seçmek kendi içerisinde ironik bir döngü.
bazı twitlere yorum yapmak istedm şöyle ki;

keşke akpliler enkazda kalsaydı diyen var. enkazdaki de muhtemelen akpli. sevinmelisin o halde sevgili ahlaklı muhalif.

ettiği yardıma üzülen var. sen chpye oy verir diye mi battaniye göndermiştin. yazık.

deprem süreci bence kötüydü diyen var. maraşlının göremediğini sen mi gördün bravo.
Ulan maraştan ne bekliyonuz ki...
50 yildır bilirim. Konya bunun yaninda soft kalır.
Rte den daha sofu oyunun boşa gitmeyecegi bir parti olsa gider ona verir.
imar barışını bu halk istedi, kaçak yapılaşmayı onlar yaptı. Kendilerine kızacak halleri yok ya.
kimsenin ağladığı falan yoktu (yardım gelmedi diye ağlayan yoktu deprem ve kayıplar sebebiyle vardı tabi ki ağlayan), o gördüklerin genelde ya mülteci ya hdplilerin televizyona çıkmasıydı.
Atatürk ün kahraman ünvanı verdiği Maraş insanı o zaman da böyle olsaydı diye düşünüyorum da. Atalarının kemikleri sızlıyordur. imar affına sevinen insanlar netekim.
Tayyip'in karşısına bay kemal'i aday yaparlarsa olacağı buydu.

9 gün sonra, götünüzü yırtsanız da kk'nu cumhurbaşkanı yapacağız diyenlerin, o götünü görücez..
--spoiler--
kardeşim sevmiyoruz chp'yi işte. niye zorla kendinizi dayatıyorsunuz. alternatifi siz olduğunuz sürece asla değiştirmeyiz bu iktidarı. bu millet sizin temsil ettiğiniz değerleri sevmiyor benimsemiyor. zorla mı ya.
is te mi yo ruz.
--spoiler--
tek alternatif chp mi ?
tepkini göstermek istiyorsan maarrrem var, sinan ogan var.

bırak tatavayı akp liyim de geç !..
ifade özgürlüğünden ziyade sindirilmişliğin ve beyin yıkamanın beyanı olan röportaj.
11 yaşında Ali Traş denen Çocuğu Kazana atıp kendi kanıyla kavuran bir halktır Maraş Halkı..
Bu zalimliğe ön ayak olmuş Ökkeş ŞENDiLLER'i Vekil yapan bir halktır Maraş Halkı.

üzerinde kafa yorulacak bir halk değil.