bugün

Başkalarına koşarken kendini unutmanın sonucudur.
herkesin yaşayacağı yaş farklıdır, kimisi erkenden yaşar ölür, kimisi geç başlar geç bitirir hayatını. herkesin yaşı, zamanı farklıdır. dolayısıyla kimse kendine geç kalmaz, her şeyin bir zamanı vardır.
en büyük başarım . kendimi tebrik ediyorum .
Bunu farkettiyseniz, demek ki hala vaktiniz var. Etrafınızdaki her şey ve herkes gidebilir. Sizin için anlamı olan her şey anlamını yitirebilir. Tek gerçek bence ; en nihayetinde siz'sizsiniz. Kendinizle iyi geçinmeye bakın.
Sevmediğim, ilgimin olmadığı bi bölümde okuyorum. ilgi alanlarımı keşfetmek için kitaplar okuyorum, videolar izliyorum, kendimi keşfetmeye çalışıyorum "hiçbir şey için geç değil" diyerek, ama kafamdan da atamadığım bir soru meşgul ediyor beni, "acaba diyorum, acaba geç mi kaldım ? "
Başka bi evrende belki.
jetonun sonradan düşmesi, aklın başına geldiğinde bir şeyler için geç kalındığını fark etmek, sonunda pişmanlığı yaşamak ama iş işten geçmek. olsundu be diyip boşkoymak ama bir daha aynı hatayı yapmamak için dikkatli davranmak.
Zihnime, düşüncelerime yeni yön vermiş olmamdan kaynaklı bazen böyle düşünüp üzüldüğüm hadise. Kendimi yeni keşfettim. Aslında ne olduğumu, aslında ne istediğimi. Geriye bakıp düşününce hafiften içim burkuluyor "neden kendimi bu kadar geç tanıdım" diye. Siz siz olun kendinize geç kalmayın.
unuttuğunu anladığın sonlarda, hani yağmur yağarken bir taraftan dahası ürkek kalbin alev almışken..

ve ardı arkası kesilmeyen hatalar, geçmeyen yaralar , boşa kaybolan yıllar..

rüzgarı fırtınaya çağrı yapan öğretiler misali, uyandığında aynada karşına çıkan yabancı..

yalnız ve de sessiz,
kendi kendine geç kalan yabancı..
herkese o kadar çok kendinizi vermişsinizdir ki bir bakmışsınız etrafınızdakiler enerjinizi emip bitirmiş. ve size sadece kendiniz kalmış bir noktadan sonra kendinize etmiş olduğunuz haksızlıklar ve bir yığın boş uğraş elinizde kalmış. ve bu noktada o kadar cok tukenmissinizdir ki her seye gec kalmis hissetmeniz olasıdır.