bugün

aylar önce oyuncu olmak isteyen bir kızdan duyduğum über söz. bilenler bilir 6 yıldır tiyatro oyunculuğu yapıyorum. kızın birisi instagramda görmüş beni ve mesaj attı nasıl oyuncu olabilirim diye. bende kendisine bunun eğitimini alması gerektiğini söyledim. kız bana hukuk fakültesine gittiğini ailesinin böyle bir şeye izin vermediğini söyledi.

bende kendisine bulunduğu ilin halk eğitim merkezi ya da belediye'nin açtığı kurslara katılabileceğini söyledim. ayrıca eğitim alacaksan bu eğitimi veren kurslar var dedim. örnek olarakta müjdat gezen sanat okulunu önerdim. kendisi bana orası gerçekten iyi mi diye sorunca kızdım ama belli etmedim. en iyisi orası ardından sadri alışık kültür merkezi var dedim. bu seferde kız bana '' sadri alışık kim '' dedi.

sadri alışık kırmızı çizgimdi sövesim gelsi sikesim kadar ama gene güzelce anlattım ve dedim ki bak oyuncu entektüeldir, bilgi sahibidir, bol bol kitap okur, tiyatro, opera, baleye gider izler. sen kendini nasıl geliştiriyorsun bu konuda dediğimde ise bomba cevap geldi.

''ben evde bol bol dizi izliyorum ''

baktım kayışı koparmış bi yol olmaz bundan dedim engelledim.