bugün

az önce uludağ sözlük başlığında gördüğüm hadise.
hatta durum şöyle ki
kendi yazdığı sözlüğü , sözlüğün içinde sözlüğün adı ile açılmış başlıkta kötülemek.
ben ekşicilerin ekşi sözlükte , ekşi sözlük başlığı altında ekşiyi kötülediklerini , hakkında kötü entryler girdiklerini sanmıyorum.
şayet öyle yapsalar idi biz burda daha kendileri ekşiyi beğenmiyor kötülüyor daha biz ne diyelim diye haklı bir laf sokma girişimine girmez miydik ?
aynı şeyi başka sözlük yazarlarıda bize yapabilir bu durumda.
uluya okumak için gelip sol framede uludağ sözlük başlığını görüp , uludağ sözlük yazarlarının uluyu kötüleyen entrylerini görseler
ne düşünürler ?
kendi sözlüklerini eleştirebiliyor adamlar, helal olsun der geçer giderler.
içinde yaşadığı ülkeyi kötüleyen vatandaş kadar hain ve odunla kovalanasıcadır. insan değildir neredeyse. evet, evet neredeyse.
amına koyayım ben onun çok ayıp etmiş, denilmesi gereken yazar.
yemek yediği kaba işemektir.
ekşi sözlük yazarları bunu zaten yapıyor a yiğidim sen kendini neden yorarsın denecek yazardır.
uludagsözlük yazarlarının daha özgür iradeli olduğunu gösterir. satılmış bir takım ekşisözlük kalemleri vardır, uyanın.
sözlüğe gönülden bağlı olan ve sözlüğün kalitesinin düşmesine içerleyen yazar.
olur öyle şeyler. abartılmadığı sürece normaldir, özeleştiri.

ama bokunu çıkaranlar da yok değil. bu da biz türklere has bir özellik. bak ben de yaptım. "hahaha tam türk kafası iştee haha" aşağılık kompleksi kötü bir şey aga.
ekmek yediğin kaba tükürmek değildir bu neticede. hoşuna gitmeyen ve değişmesini istediğin şeyleri dile getirmektir.
kendi yattığı kadına yalandan dost meclisinde kaşar diyen şahsın erkek kardeşidir.
(bkz: sözlükler bok çukurudur)
yaşadığı ülkedeki yanlışları eleştiren yurdum insanından farkı yoktur, statükoya boyun eğmeyecektir.
güncel Önemli Başlıklar