bugün

kendi yarattığı insanların zaafları için cehennem denen ocağı yakan tanrıdır.
insanların dünyaya geliş amacı sınanmak. ortada bir yasak var ve buyruğa bağlılık sınanıyor bu kadar da basit halbuki..
yeni ateist olmuş yazar beyanı.

ulan bilimde taptığınız amerika bile bi yaratıcının olduğunu kabul etmişken ayrıca darvin teorisi 12432482349324 milyon kere çürütülmüşken siz neyin derdindesiniz at kafalılar.
şüphesiz vardır bir bildiği...
(bkz: ulan ne dingiller var be)
zeka seviyesi domuzdan daha diplerde insancıkların açtığı başlıktır.
Allah onu dünyada ki düzen için yaratmıştır sen yiyebilesin diye değil zaten sana yiyebileceğin hayvanları bildirmiştir.
--spoiler--
Senin yiyebileceğin burada gel.
--spoiler--
Şarap neyden yapılır? Üzümden. üzüm haram degil de ondan olan şarap neden haram olsun diyene;
senin her gün yaptığın pok yediğin ekmekten oluyor. Ekmek yiyiyorsun da ondan oluşan pok u da yiyiyormusun.
Şaraba karşı olması şarabın sarhoş edebileceği için olduğunu söylesem ?
domuza düşman değil. hay aklınızı seveyim.
domuz eti yenmez,
domuz eti yenmediği gibi başka etler de var yenmeyecek türden olan.
efendim hristiyanların domuz eti yemesi, bol tüketmesi bu alışkanlığı edinmeleri üzerine söylenmiş ayetlerdir.
yani kuran inerken o dönemin alışkanlıklarına da bakacaksınız.
e şimdi de domuz eti bol tüketiliyor.

ayrıca sadece islamda değil, yahudilikte de domuz eti yenmez.

hiçbir mahlukat boş yere yaratılmamıştır. emin ol sen bile boş yere yaratılmadın o kadar yani düşün.
kendi yarattığı meleğe verdiği iradenin neticesi olarak kendisinden başka bir şeyin karşısında eğilmemesinden hoşlanmayarak cennetten kovan tanrıyla aynıdır. yapıyor böyle çocukluklar...
insan eti de yenmez. Herkes düşman amk.
Bilimsel bakarsak; domuzun sindirim sistemi çok hızlı dolayısıyla besinleri ayrıştırma gücü de zayıf. Yaklaşık 5 6 saat süren bir sindirim süreci var ve zararlı besinler de kanına ve etine kolaylıkla geçiyor. Eti sağlıklı değil. Bir ineğin sindirim sistemi ise yaklaşık 24 saat sürüyor. Ayrıştırdıkça ayrıştırıyor. Kanına ve etine zararlı maddelerin geçişine öyle kolay izin vermiyor. Sağlık açısından bakarsak domuz eti yemek çok da mantıklı bir hareket değil.
alkolü de Allah yarattı, ama tüketmek günah. demek ki Allah insanları denemek için çeşitli şeyler yaratabilir. ne var bunda?
Allah kimseye müslüman cahilliği vermesin. Müslüman geçinenler varken islamın düşmana ihtiyacı yok.
--spoiler--
kendi çizdiğin resmi çöpe attığın olmadı mı hiç?
--spoiler--

Allah'ı öveyim derken gömmek bu oluyor heralde. Yani diyorsun ki, allahta insan gibi hata, yanlış yapabilir. Birşeyi sonuçlandırmadan sonucun ne olacağını bilemez.

--spoiler--
islam dininde neden haram olduğuna da gelirsek, her türlü pis artığı yiyebildiği için, ve o pis ortamlarda yaşayabildiği için haram kılınmıştır.

sanırım yanına hiç gitmediniz. kokusundan 10 dk duramazsınız.
--spoiler--
Bence asıl siz hiç gitmediniz. Günümüz şartlarında domuzlar senden benden daha steril ortamlarda, senden benden iyi yaşıyor . Asıl bok içinde yaşayan köy ortamlarında büyütülen tavuk, horoz gibi hayvanlar.
Herkes kendince bir sey yazmis bazilari kismen yaklasmis ama kurani bol bol okumus bir kafir olarak sebebini anlatayim, toplasin hele;

Tanri Domuza dusman degil bu arada. Tanri inananlarina sadece bir nesne secip bunu yasaklamis. Yani cidden pis ya da faydasizlikla alakasi yok.

Neden domuz? Sogan da olabilirdi. Avokado da.. domuz olmus. Cidden hic ama hic bir sebebi yok. Otorite bunu secmis bu kadar. Zaten bir sebep aramak ta biraz sey.. neyse.

Diyor ki ben otoriteyim, o halde herhangi bir seyi secebilirim. Sectigim sey domuz. Beni otorite kabul ediyorsaniz. 3 sey saydim bunlari yemeyeceksiniz. Gerisi size kalmis.

En'am 143 ya da 145 idi.

Bu kadar.

Not; yoktum. Varim. Olmayacagim. Umrumda degil.