bugün

bugün tommy saat aldım kendime, çok hoşuma gitti birisi alsa çok mutlu olurdum ama ben kendime sürpriz yaptım, sanırım birilerinden beklemektense böylesi daha iyi.
insanlık arasında satın almak da denen eylem.
her ayın 15i yaparım. memurun da eğlencesi bu işte.
Her ay kendime iTunes hediye kartı alırım. Başka biri almış gibi sevinirim her seferinde de.
(bkz: şahsi ihtiyaç)

hediye = sürpriz

kişi mağazaya girer..
-merhaba kolay gelsin.
+teşekkürler beyefendi. nasıl yardımcı olabilirim?
-şeyy. bana mağazanızdan herhangi birşey verin ama ben görmiyim onu hediye paketine koyun.
Altı dakika sonra doğum günüm olması sebebiyle sabah olunca gerçekleştireceğim eylemdir.
Bugün köşedeki çiçekçiden gül aldım. Sırf köşede diye. (bkz: gökhan türkmen- istanbul) kimseyi de sormadı çiçekçi o kadar yalnızım.
kimse beni, benim kadar düşünmüyor, bilmiyor, sevmiyor tribiyle kendini şımartmaktır. herkes kendini şımartmalı zaman zaman.
bu sene de kutlayan olmazsa yapacağım eylemdir.
görsel

Yapılabilecek en güzel eylemlerden biri olup nazarımca en güzellerinden biri (bkz: undomiel) kolyesidir . Buradan kendimi tebrik ediyorum .
Çok begendigin bir eşyanın kimsenin alamayacağını düşündüğün için kendine bir iyilik yapmak için almaktır.
Hediye kendi kendine alinmaz dikkatinizi cekiyim.
Üzmek gibi olmasinda.
Yemek ısmarlayarak sık sık yaptığımdır.

(bkz: nasıl 88 kilo olurum)
kendine değer veren, şımartılmayı seven insandır.
kendimi çok kötü hissettiğimde sıklıkla yaptığım eylemdir. insanın kendine verdiği değerin göstergesidir. ihtiyaç duyduğu için değil, kendini ödüllendirdiği için alınmıştır.
(bkz: bikutumutluluk com)
arada yaptigimdir. hayirsiz arkadaslara sahipsem ben napayim.
en son kendime noel hediyesi parfum aldim. 007 james bond for women. turkiyede yok niyeyse, oysa cok guzel bir koku
"Zarara soktu yine beni pezevenk" tepkisini verecek kişinin adresi olmaktır.
Hep yaptığım, Aşırı güzel bir eylem.
Hediye paketi yaptırmak da ayrı bir mutluluk veriyor.