bugün

Benimdir.
Hayır hangi sıfatla biri benim hesabımı ödesin o kim ki. Düşüncesi vardır kafada hep.
YAptığın 3-5 kuruş kâr seni bir yere getirmeyecek ayrıca bu dünyada kızlara duyurulur.
Fazla varsa 1 tane lazim olan kızdır.
gelsin canımı yesin. halen nesilleri tükenmediyse bence bi an önce evlenip 3 çocuk yapsınlar.
Benim yediğimi niye başkası ödüyor, kimseye muhtaç değilim diye düşünen kızdır. Doğrusu da budur.
Isırmalık bi burnu vardır. Ayh canım.
genel itibariyle beklenen davranıştır. lakin fazlası can sıkıcı olur. o inatlaşma anında yaşananlar hoş değildir. eğer illa bir paylaşıma gitmek istiyorsa, hesaplar sırayla ödenebilir. veya illa karşılık vermek istiyorsa, hediye alabilir vs. buradaki ince çizgi, hesabın erkek tarafından ödenme zorunluluğudur. para kızın veya erkeğin cebinden çıkabilir, farketmez. ama hesabı erkek öder. kadının hesap ödemesi hem etraf tarafından hoş karşılanmaz hem de erkeğin durumunu zora sokar.
kişi ve ilişkiye göre şekillenebilecek ya da değişebilecek açık bir fikirdir.

lafı mı olur muhabbeti dönüyor olabilir. ayrıca iki taraf için de o gün uygun olmayabilir. dünyanın binbir türlü hali var işin nihayetinde, ne oldu değil ne olacağım diye düşüneceksin.

he belki ilk zamanları istisna olarak geçiştirebiliriz ancak mubabbeti yapılması gereken, en gerekmeyen muhabbettir. abartılmadığı sürece lafı mı olur? bugün sen ödersin yarın o.

tabii ki hep olumlu da düşünmemek lazım.
(bkz: cüzdanımı evde sırt çantama atmıştım)
(bkz: benim üzerimde hiç yok ki)
(bkz: sen ödersin diye düşünmüştüm)

uzun lafın kısası aslında ödeme konuları bir zincir kırma, yakınlık göstergesidir bana kalırsa. para değersiz bir şey değildir ancak üzerinden gurur yapılması gereken bir şey de değildir. oysa paranın dünyadaki en önemli şey olması gerçeğini de unutmamak lazımdır fakat şaka bir yana paranın satın alamayacağı şeyler vardır.
benim yaptığım eylemdir, erkekler bankamatik değillerdir.
kendi ayakları üzerinde duran kızdır. ama inatla bazı erkekler bunu saygısızlık olarak algılamaktadır ki bu da zeka ile ilgili şüphe yaratmaktadır.
çalışan kızdır. şimdi bu kızlar alman usulü yapıyorlarmış ben de diyorum neden bu kadar borcum var ben direk cekil hepsini ben ödüyorum diye giriş yapıyordum. çalışan bir kadınım asla ödeyemezsiniz diyordum. öğrenmiş oldum. sanırım biraz maçoyum. alman usulüne gecmem lazım acilen
Adamdır.
kendini namuslu ve gururlu sanan kızdır.
ileride arkasından hesabını ödemiştim dedirtmeyen kızdır çok mantıklı sebebi vardır amacı karşısındakinin cüzdanı değildir.
Alman usulünden şaşmadığım için yaptığım eylemdir. Ne gerek var hesabı erkek ödemelidir tribine. ikiside insan ikisininde bütçesi kısıtlıdır sonuç olarak.
Kendi hesabıysa odetmesin zaten.
sevgilisinin yanınına cebınde şıngırdıyan bozuk parayla gitmesindense iyidir.