bugün

(bkz: yav he he)
(bkz: cool story bro)
Kenan Evren'i felsefi düzlemde demokrat çıkarmak olmaz ama bu olmaz diye de ülkenin bekasını görmezden gelecek değilim. Her olayı kendi döneminde değerlendirmek gerekiyor. Kenan Evren'in gelmesi mecburi bir vazife halini almış. Yani birileri o dönem için Kenan Evren'e "Yanlış yaptı" derken, o dönemin meydanlarda boy gösterenleri bir zahmet kendilerine baksınlar, kendileri ne kadar "doğru" idiler ki kendilerine göre doğru olacak bir karşılık bekliyorlardı. 80'ler de halk şunu öğrendi, 1) siyasetin doğrusunu/yanlışını, 2) sokağa dökülen halkın doğrusunu ve yanlışını 3) vatanın ayakta kalması hususunda devletin mekanizmalarındaki doğru ve yanlışı. Bir nevi deney ve gözlem ile öğrenmiş oldular.
Bu açılardan Kılıçdaroğlu, genel başkan olmadan önce insanlara Evren gibi deneyim ile gerçekler sunmasa da, belgelerle çıkıp anlatıyordu. Şimdi tahtın sahibi konumunda çivisini çaktı duruyor. Evren ne yaptı vatanın bekası için selahiyeti sağlama vazifemiz bitti kışlamıza dönelim dedi ve siyasi mecrayı partilere,diğer liderlere belli koşullar içinde devretti. Kılıçdaroğlu birbelge geleneği getirdi. Bu siyasetin selahiyetine olum etkiydi,bu geleneği partide filizlendirdi fakat bu vazifeyi yaptım artık başkalarına devretmeliyim iradesini ortaya koymadı. işte sadece bu yönüyle bakarsak evet, Evren görevi devretme iradesini ortaya koymuş biri olarak daha demokrat oluyor.
Kenan evrenin yaptığı o seçim asker zoruyla %90 ama neyse dayyip başqan qalsın.
Yok anasının damı. Had kk yı sevmeyiz de kenan evrenle de kıyaslamak da ne bileyim.
TC de demokratik katılım ve özgürlükler "evet efendim dediklerinize katılıyorum" cümlesini söyleyebilecek kadardır.
Kılıçtaroğlu tabiki de başarısızlık örneği ancak kenan evren gibi bir cani ile karşılaştırılması çok yanlış.
Gayet doğru bir önermedir..

Kenan evren'e diktatör len mq, geri bıraktı len bizi mq, siyasal islamı başımıza musallat etti len mq diyenler, kenan evren hakkında söylenen boş beleş propagandalara inanıyorlardır. Zaten kendisi hakkında objektif bilgiler hiç yok gibi bir şeydir.. Solcu ağlaklıkları var hep hakkında.. Evren, o güce rağmen ölene kadar o makamı işgal edebilirdi ama etmedi.. Sol terör örgütlerinin içinden geçti ya evren, böyle boş yalanlar uyduruyorlar işte..

Kenan evren, halkın %92'sinin oyunu alarak anayasasını ve cumhurbaşkanlığını kabul ettirmiştir. Şu dumokrasi goygoyu yapanlar buna da bir baksın kannımca. işlerine gelince, demokrasiyi tramvay olarak kullananlar, bunu görmez tabii.

Kemal kılıçdaroğlu ise, kurultaylarda dersimli hemşehrileri ile liderliğini korumuştur hep.. Hemşehriciliği, en az reis gibi iyi kıvırıyor o da.. Alevi mezhepçiliği ve dersim hemşehriciliği, partide aldı başını gitti. Ama olsun kılışdar çoh namuslu adam.. Yersen... Kendilerini eleştiren köşe yazarlarını bile işten attırıyorlar.. Bunların kürtçü yapılanmasına dokunduran ulusalcı kemalistler, partiden şutlandı.. Kanas canan ulusacılarla anlaşamıyorum diyordu mesela.. Zaten bu karı partide çok baskın, hiçbir vasfı olmamasına rağmen..

9 seçim kaybedip, koltuk sevdası goygoyu yaparak dumokrasi dersi verenler de bayağı komik oluyormuş yahu.. Bizim siyasetçilere istifa etmek zor gelir her daim çünkü istifa etmek onurlu bir davranıştır.. O da siyasilerin çoğunda bulunmaz..
en azından kendini seçecek kurulu sadece kendisine oy verecek kürtlerden oluşturmamıştı.
(bkz: hayal aleminde yaşamak)
aha hoşgeldin liseli çaylaklıktan çıktığın hemen belli oluyor sjsj..

zırva tespittir şüphesiz..
Evren dönemini yaşamamış ama ne güzel yazmış???!!

%92 ile cumhurbaşkanı olmadi!
Darbeyle başa geldi, kanun, yasak masak ne varsa bir pakete koyup referandum yaptı.
Terör bitsin diye oy verdi herkes!

Evrenin aldığı oy turgut sunalp in partisinin aldığı oydur : %23!!!!
Kendi elleriyle kurdu, lehine oy istedi vs.

Solcu halkci parti %30
Anap %45.