bugün

ilginç ve bir o kadar da düşündürücü bir tespittir. yazar arkadaşımı tebrik ediyorum.
bütün açıklamalara bi tarafımla güldüm...
mustafa kemal atatürk'ü eleştirebilirsiniz tabi.. ama sizin eleştirdikleriniz devede kulak..
milli mücadele zamanı yaptıklarını hiçe sayarak din elden gidiyor yalanlarıyla yapmadığınız şarlatanlık kalmadı..
eleştirdiğiniz bir bok yok..
adamın inancı ve içkisi..
yalnız budur eleştirebildiğiniz..
inancın allah ile kul arasında olduğunu bilmeden eleştirin..
içki de onun kendi tercihidir, kimseyi özendirmemiştir..
herkes inandığı gibi yaşar..
insan kıyımı dediğiniz ise türkiye cumhuriyeti'ni yıkmak için yapılan isyanları durdurmaktır..
onu o zaman yapmazsa bu zamanki gibi kürdistan diye ötmeye başlar..
bahane gene aynı.. din elden gidiyor koşun..
bırakın bu din tüccarlığını artık dinin hiç bir yere gittiği falan yok..

--spoiler--
bir diğer saptama: bir asker neden geometri kitabı yazma ihtiyacı duyar? neden başka bir kitap ele almaz da yahudilerin hareketlerini hayatında uygular? yaşantısı müslüman olmasa da milleti uyutmak için müslüman derler.

--spoiler--

nutuk kitabından bir haber olan kişi söylemi.. aç da bi oku belki biraz zekan gelişir.
geometri yahudi işi olmuş bak sen...
o geometri olmasa bugun o oturduğun bina yerine kıçı kırık çadırda yaşıyordun ileri zekalı arkadasım.

hee amk din elden gidiyor..
100 senedir gitti gidecek di mi...
dinini kalpten hisseden insanları için din hiç bir yere gidemez. onu ordan kimse sökemez..
siz anca din tüccarlığı yapıp insanları kandırın.
sizin ben olmayan beynınıze koyayım.

edit: ben su anki kemalistlerin doğru olduğunu savunmuyorum..
arkadasın yazdıklarına cevap verdim..
çoğu kemalistim diyen tarihten bir haber.. neyin ne olduğunu bilmiyor. almış ağzına atatürk'ü sakız ediyor.
yapmayın bunu, fikirleri isminden daha önemli olan bir adamdan bahsediyoruz.
tabi ki herkesin ifade özgürlüğü vardır fakat bunu küfürsüz yapamayan insanlara hayret ediyorum. sende çık bildiklerini dök ortaya bu küfür niye?
insanların manevi değerlerini ve mukaddes saydıklarını önemsememeleri.
atatürk'ü yere göğe sığdıramayıp öğütlerinden hiç feyz almamalarıdır. fikrine bu kadar hayran oluyorsan, ağzında gezdirmeyeceksin. o fikrin boş beleş çığırtkanlığını yaparken değil, o fikri yaşarken görelim kendilerini lütfen.
"kültigin de masonmuş demek" dedirten "yanlışlar" (?)
görsel
tek yone bakmalari sagina soluna bakmazlardir hic.
Sırf güneş dil teorisi denen saçmalık üzerinden bile Atatürk hakkında ansiklopedi boyutunda eleştiri yazılabilir, illa içkisini dinsizliğini konuşmak gerekmez, bunlar kişilik özellikleridir çünkü konuşmak pek yakışık almaz. Ama bir milletin bin yıllık alfabesini "öğrenmesi zor" tarzı aklı olanın inanmayacağı nedenlerle değiştirmek gibi ölümcül hataları için bir şey söylemeyip ulu önder de ulu önder diye ortada gezmek Kemalist yobazlığından başka bir şey değildir.
Türk Töresinde'ki bilge kağan duruşunu masonik sembol olarak gören hıyarların tek dayanağı atatürk'ü bir iki fotoğrafla mason ilan etmektir.

lan peter böcek Osmanlı hanedanları içerisinde de bu duruşu yapanlar vardı. Töresel bir gelenekti bir çok osmanlı subayının da aynı şekilde fotoğrafı mevcuttur.

vazgeçin şu Atatürk'ü birilerine mal etmeye çalışmaktan! Atatürk bu ülkenin önemli bir değeridir. Kemalistlerin yanlışlarını dile getirmek başkadır ama Atatürk'e bok atmak...amacı farklıdır.

görsel bilge kağan

görsel başbuğ atatürk

görsel

görsel bunu tanırsın herhalde... *
en büyük yanlışımız; zamanında yobazlara merhamet etmişiz, insandan saymışız.
-ist olmak en büyük yanlıştır derim başka bir şey demem.
kendilerinden başka herkesi yobaz zannetmeleri.ulan bi siz akıllısınız zaten.yoğun balgamla tükürüyorum o naciz aklınıza.
Kemalistlerin hatalarıdır.

Maddeler halinde göstermek gerekirse

1) Kemalist olmak.
bütün siyasi görüş sahiplerinde başka modelleri olan hatalardır.
kemalistlerin var olmaları en büyük yanlıştır zaten.